X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

10. rocznica wstąpienia Polski do UE. Polak w Unii czuje się dobrze!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 13:00
Jak Polacy odnajdują się na europejskim rynku pracy? Postanowiliśmy to sprawdzić w 10. rocznicę wejścia Polski do UE.
Audio
  • Jesteśmy w Unii od 10 lat. Jak sobie radzimy na rynku pracy? (Czwórka/Europejski Lunch)
10. rocznica wstąpienia Polski do UE. Polak w Unii czuje się dobrze
Foto: Glow Images/East News

- W momencie kiedy nasz kraj wszedł do Unii Europejskiej, Polacy przede wszystkim zaczęli wyjeżdzać i korzystać z dobrodziejstw otwartego rynku pracy - tłumaczy Dominik Owczarek z Instytutu Spraw Publicznych. - Najchętniej wybieraliśmy Wielką Brytanię, potem także Niemcy.

Z badań wynika, że kraje przyjmujące imigrantów zarobkowych zyskują gospodarczo na tym procesie społecznym. - Imigranci zarobkowi pomnażają PKB danego kraku, dlatego też w Niemczech słychać głosy, że szkoda, że rynek pracy tak długo pozostawał dla Polaków zamknięty - wyjaśnia gość "Europejskiego Lunchu".

Polacy dobrze też radzą sobie na skandynawskim rynku pracy. Tam najlepiej odnajdują się pielęgniarki.

- Kraje przyjmujące są beneficjentami imigracji zarobkowej także pod tym względem, że przyjmują dobrze wykształconych i pracowitych Polaków - uważa przedstawiciel Instytutu Spraw Publicznych. - My, jako kraj wysyłający, naprawdę dużo na tym tracimy. Potencjał intelektualny, potencjał wykształcenia, to wszystko, co mogło by być realizowane na naszym rynku pracy. Dla Polski bilans migracji jest ujemny.

kul/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca Unia Europejska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziś w Londynie żyje się trudniej

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:40
Kryzys ekonomiczny, napływ imigrantów, składki do budżetu UE pobudzają eurosceptyczne nastroje w Wielkiej Brytanii. Nie pomaga też fakt, że Brytyjczycy są wciąż przekonani o swojej ważnej pozycji w świecie, na co zwraca uwagę Jane Lambert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znajdź pracę w administracji Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 15:48
Jak dostać pracę w krajach UE i czy w ogóle warto się o nią starać? Ambasadorka Karier w UE Agnieszka Zakrzewska przekonuje, że praca w administracji unijniej nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie - może być spełnieniem marzeń i zawodowych aspiracji.
rozwiń zwiń