X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak fundusze europejskie zmieniają oblicze Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2014 12:00
W ostatniej perspektywie budżetowej wydaliśmy niemal 70 mld euro. - To były pieniądze dobrze zainwestowane - mówi w Czwórce wiceminister Adam Zdziebło z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego.
Audio
  • Wiceminister Adam Ździebło z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego o tym, jak zmieniła się Polska po wejściu do Unii Europejskiej (Czwórka/Europejski Lunch)
Budynek Komisji Europejskiej w Brukseli
Budynek Komisji Europejskiej w BrukseliFoto: Sylwia Mróz/PR

- Inwestujemy w to, by w przyszłości te pieniądze do nas wróciły w postaci kolejnych inwestycji, usług, przedsięwzięć, wzrostu budżetów samorządowych, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego - tłumaczy Zdziebło i dodaje, że Polacy już przyzwyczaili się do europejskich pieniędzy. - Dziś przyjmujemy, że one były od zawsze - mówi gość "Europejskiego Lunchu" .

Adam
Adam Zdziebło w Czwórce/sceen wideo

Celem istnienia funduszy europejskich jest m.in. zapewnienie spójności terytorialnej i gospodarczej w krajach unijnych. - Jeśli spojrzymy na nasz wzrost PKB od 1989 roku, na tle wszystkich krajów UE, jest on najwyższy - mówi Zdziebło. - To namacalny, realny, obiektywny i niezależny wskaźnik. A mają na niego wpływ również fundusze europejskie.

Czytaj także: Polak w Unii czuje się dobrze <<<

Jak zdobyć środki z Unii? Gość Czwórki tłumaczy, że jednym z najważniejszych i podstawowych warunków jest po prostu dobry pomysł na biznes. - To już połowa sukcesu. A druga połowa to żelazna konsekwencja w codziennej realizacji zadań - mówi Adam Zdziebło. - Trzeba mieć wszystko dobrze "poukładane" od samego początku i wtedy nie będą zdarzać się wpadki.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy o tym, jak zmieniała się Polska po wstąpieniu do Unii Europejskiej z "Europejskiego Lunchu" .

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Parytety. Czy w parlamencie powinno być więcej młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 15:30
Ostatnio głośno było o parytetach w polityce i biznesie. O swoje miejsce w zarządach spółek i sejmowych ławach walczyły kobiety. Czy właśnie nadszedł czas, by w ten sposób pomóc młodym ludziom znaleźć pracę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ przestaje być potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:23
Czy ONZ i inne organizacje międzynarodowe są potrzebne? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w poniedziałkowej audycji "4 do 4".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wprowadzenie Euro wymaga stabilności państwa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 16:00
Często powraca dyskusja na temat tego, czy i kiedy powinniśmy wejść do strefy Euro. Temat okazał się szczególnie głośny w kontekście kryzysu na Ukrainie, a wywołał go Marek Belka. W Czwórce rozmawiali o nim specjaliści ds. finansów.
rozwiń zwiń