Europejscy wolontariusze poznają życie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 15:00
"Zaproś wolontariusza europejskiego do swojej szkoły" to akcja Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. W jej ramach kilkanastu młodych ludzi, wolontariuszy z Niemiec, Włoch, Ukrainy, Białorusi czy Hiszpanii przyjęło zaproszenia do szkół w całej Polsce.
Audio
  • Martyna Siermicka i Basia Bas opowiadają o projekcie "Zaproś wolontariusza europejskiego do swojej szkoły" (Czwórka/Europejski Lunch)
Europejscy wolontariusze poznają życie w Polsce
Foto: Glow Images/East News

Młodzi wolontariusze będą prowadzić zajęcia, warsztaty, quizy, prezentacje na tematy europejskie, dotyczące zagadnień społecznych, kulturowych, historycznych. Przedstawią też możliwości, jakie daje młodzieży program Erasmus oraz Wolontariat Europejski

- Dotychczas miałam jedną wizytę w szkole w Ełku. Uczniowie mieli 16-17 lat i rozmawiali ze mną o kulturze i tradycji Ukrainy. Było to dla nich nawet ważniejsze od aktualnej sytuacji w tym kraju - mówi Basia Bas, ukraińska wolontariuszka, przebywająca w Polsce. I dodaje, że przed nią jeszcze przynajmniej siedem takich spotkań.

Czytaj także: Europejska literatura stawia na oryginalność <<<

W ramach projektu "Zaproś wolontariusza europejskiego do swojej szkoły" w Polsce pojawi się m.in. wolontariusz z Macedonii. - To naprawdę bardzo międzynarodowa grupa - przekonuje Martyna Siermicka z Fundacji Schumana.

Czym jeszcze zajmują się europejscy wolontariusze, będąc w Polsce? Jak radzą sobie w naszym kraju? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmów z gośćmi audycji "Europejski Lunch".

(kd, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Staż: niewolnictwo czy szansa na dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 16:59
Staże bywają cennym doświadczeniem... ale bywają też zabójcze. Śmierć 21-letniego brytyjskiego praktykanta wywołała dyskusję i lawinę zwierzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co musisz wiedzieć, wybierając się autem w podróż po Europie?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 17:45
Wakacje trwają, a wielu Polaków na urlop wybiera się samochodem. - Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że to wbrew pozorom jest bardzo duża wyprawa – podkreśla ekspert motoryzacyjny Marcin Dembecki. - Nie można po prostu wsiąść do samochodu i przejechać kilku tysięcy kilometrów.
rozwiń zwiń