Polskie Radio
Section05
Kuba Wojewódzki

Kryzys w alkoholowym biznesie Palikota i Wojewódzkiego. Firma celebrytów z ogromnym zadłużeniem

Spółka Manufaktura Piwa Wódki i Wina, w której udziały ma były polityk Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot, a także Jakub Wojewódzki z TVN, wykazała się obecnie gigantycznym zadłużeniem. Palikot przekonał tysiące inwestorów do wpompowania pieniędzy w jego biznes, który - jak wskazują najnowsze dane - nie przynosi oczekiwanych zysków. Sprawą zajmuje się także Krajowa Administracja Skarbowa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Janusz Palikot Kuba Wojewódzki biznes alkohol długi

Wojewódzki i Palikot skazani. Śpiewak: liczę, że to początek sprzątania internetu z tej alkoholowej patologii

Liczymy na to, że za tym wyrokiem pójdą kolejne i zaczniemy sprzątać internet z tej alkoholowej patologii - powiedział we wtorek działacz społeczny Jan Śpiewak, odnosząc się do wyroku warszawskiego sądu, który skazał byłego posła Janusza Palikota, celebrytę Jakuba Wojewódzkiego i ich wspólnika Tomasza Czechowskiego za reklamowanie alkoholu w internecie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA alkohol prokuratura Janusz Palikot Kuba Wojewódzki

Janusz P. i Jakub W. staną przed sądem za reklamę alkoholu. Śpiewak: są recydywistami

- Reklama alkoholi w Polsce jest właściwie nielegalna. Legalna jest tylko reklama piwa, ale pod bardzo ścisłymi warunkami, które niestety w większości na co dzień są łamane - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog i aktywista Jan Śpiewak, nawiązując do oskarżeń wobec celebryty i byłego polityka. Jak mówił, chce, by mężczyźni zapłacili po pół miliona złotych grzywny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Śpiewak Janusz Palikot Kuba Wojewódzki alkohol społeczeństwo

O.S.T.R. nie wystąpi u Wojewódzkiego. Chodzi o PRL-owską przeszłość. "Jego ojciec skazał moich bliskich"

Raper Adam Ostrowski (znany jako O.S.T.R.) powiedział, dlaczego nigdy nie zdecydował się przyjąć zaproszenia do programu Kuby Wojewódzkiego, mimo iż dostawał od niego liczne propozycje. Muzyk wyjaśnił, że chodzi o komunistyczną przeszłość rodziny gwiazdy TVN - ojciec Wojewódzkiego był PRL-owskim prokuratorem. - Nie mógłbym tego zrobić swoim rodzicom - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kuba Wojewódzki o.s.t.r. media PRL komunizm

Reklamowanie w internecie mocnego alkoholu. Śpiewak: złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego

- Złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - przekazał w mediach społecznościach Jan Śpiewak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak Janusz Palikot Kuba Wojewódzki alkohol reklama prawo społeczeństwo prokuratura

Alkoholowy biznes Palikota i Wojewódzkiego. Kto kupił akcje? To ludzie współpracujący z Tuskiem

Niedawno media obiegła informacja, że Januszowi Palikotowi i Kubie Wojewódzkiemu udało się sprzedać na giełdzie jedynie 68 proc. akcji ich nowego biznesu. Portal tvp.info ustalił, kto znalazł się wśród akcjonariuszy. Okazuje się, że akcje nabyli bliscy współpracownicy Donalda Tuska - Paweł Graś, nazywany niegdyś "prawą ręką" szef PO, oraz Emilia Surowska, była szefowa biura Tuska przy Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Janusz Palikot Paweł Graś Kuba Wojewódzki GOSPODARKA biznes polityka

Burza w sieci po filmie Latkowskiego. Celebryci zaprzeczają oskarżeniom

- Idę z tobą i TVP do sądu - zapowiedział dziennikarz Kuba Wojewódzki zwracając się do Sylwestra Latkowskiego po emisji filmu "Nic się nie stało", zarzucając mu "publiczny lincz". Radosław Majdan napisał, że jest zbulwersowany próbą wplątania go w aferę kryminalną w Zatoce Sztuki i oczekuje sprostowania. Film wywołał lawinę internetowych komentarzy. Odnieśli się do niego także publicyści i politycy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwester Latkowski Sopot pedofilia TVP Kuba Wojewódzki Borys Szyc dzieci