Kilka rad, zanim zapakujesz bagaż

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 17:19
Jedni pakowanie bagażu na wakacje zaczynają od sporządzenia listy, inni wrzucają wszystko co potrzebne na ostatnią chwilę. Oba sposoby mają swoje wady i zalety, ale ważne by wszystkie rzeczy znalazły się w odpowiednich torbach.
Audio
  • Jak się zapakować do samolotu - materiał Eli Burzy (4 do 4/Czwórka)
Kilka rad, zanim zapakujesz bagaż
Foto: Glow Images/East News

- Jeśli chcemy zabrać ze sobą na wakacje suszarkę do włosów, prostownicę czy też lokówkę  to należy zapakować je do bagażu głównego - mówi Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik prasowy PLL LOT. - Jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny to należy go pakować wyłącznie do bagażu podręcznego. Nawet aparat i kamera nie powinny znaleźć się w bagazu głównym- dodaje.
Przewoźnicy niskokosztowi bardzo ściśle wymagają byśmy mieli tylko jedną torbę, zwraca uwagę Dominik Sipiński portal lotniczy pasazer.com. Nawet książkę czy gazetę, na czas kontroli powinniśmy schować do bagażu.Łatwiej jest u przewoźników tradycyjnych, gdzie dodatkowa torba z laptopem nie jest problemem.

Warto zwrócić też uwagę gdzie pakujemy płynne kosmetyki. W bagażu podręcznym nie możemy mieć więcej niż 100 ml płynu w jednym opakowaniu. Jeśli zaś mamy kilka napoczętych buteleczek np. z perfumami czy tonikami to w sumie mogą mieć 1 litr.

Nie jest łatwo przewozić samolotem sprzęt sportowy, ale można to zrobić. W przypadku roweru zawsze obowiązuje dodatkowa opłata (od 150 do 250 zł w zależności od przewoźnika). Warto też wcześniej uprzedzić, że będziemy podróżować z rowerem.

(pj)

Czytaj także

Ekwador - miejsce, w którym zobaczysz środek świata

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 10:00
To właśnie w Ekwadorze znajduje się miasteczko o nazwie Środek świata. Będąc tam, można stanąć jednocześnie na obu półkulach ziemskiego globu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nikt Cię nie wniesie na Mount Everest

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 07:30
W mediach pojawiają się informacje, że pod najwyższym szczytem Ziemi rośnie miasteczko turystyczne. Monika Witkowska, podróżniczka, dementuje te informacje, choć przyznaje, że są tacy, którym do obozu dowożą krewetki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztokholm śladami Blomkvista i Larssona

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 07:00
Postać Stiega Larssona jest niemniej ciekawa niż bohaterowie wykreowani przez autora "Millenium". Korzystając z przewodnika Wojciecha Orlińskiego stolicę Szwecji zwiedzimy m.in. śladami Larssona, Blomkvista i hakerki Salander.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Monsanto - tam ludzie żyją w skałach

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 17:36
Portugalia ma przepiękne plaże, jest też atrakcją dla tych, którzy lubią górskie wspinaczki. Właśnie Ci powinni koniecznie wybrać się do Monsanto.
rozwiń zwiń