W Malezji poczujesz się jak w trzech różnych krajach i zjesz najlepszy na świecie posiłek za mniej niż 6 zł

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 14:00
Malezja jest bezpieczna, przyjazna turystom, różnorodna i względnie tania. Spotykają się tam także trzy wyjątkowe światy: Hindusów, Chińczyków i Malajów.
Audio
  • Spójrz na Malezję oczami podróżnika i dziennikarza Tomka Michniewicza oraz Łukasza Przybyłka z portalu Lotoholik (4 do 4/Czwórka)
Malezja
MalezjaFoto: Glow Images/East News

W Malezji żyją obok siebie nie tylko te trzy kultury, ale także ich trzy religie: islam, hinduizm i buddyzm. Wystarczy przejść w linii prostej dwa kilometry, by poczuć się jak w trzech zupełnie różnych krajach.

- Te trzy grupy etniczne nie mieszają się za bardzo ze sobą, tylko żyją obok siebie we własnych dzielnicach - opowiada dziennikarz i podróżnik Tomek Michniewicz. - W związku z tym wystarczy w Malezji przejść dwa kilometry w linii prostej, żeby poczuć się jak w trzech różnych krajach. Mijamy różne świątynie, widzimy różne ludzkie twarze, słyszymy różne języki oraz modlitwy, smakujemy różne potrawy, poznajemy trzy różne kraje.

Odwiedź z nami najpiękniejsze miejsca na ziemi

Oprócz różnych kultur i religii W Malezji można znaleźć praktycznie wszystko: rajskie plaże i wysepki, dżunglę, kosmopolityczne miasta, mekki backpackerów, nocne uliczne imprezy, trochę zwiedzania, trochę trekkingu i - przede wszystkim - jedzenie. Do Malezji warto pojechać nawet tylko dla jedzenia.

- Jednym z ciekawszych miejsc, które odwiedziłem w trakcie mojej podróży po Malezji jest Borneo - wspomina Łukasz Przybyłek z portalu Lotoholik. - To idealna baza wypadowa na krótką wycieczkę po dżungli. Na miejscu są specjalne agencje oferujące takie usługi i mniej więcej za 300 złotych można spędzić dwa ekscytujące dni w kompletnej dziczy.

Malezja oferuje także turystom ponad 50 parków narodowych i rezerwatów; miasta takie jak stolica – Kuala Lumpur, w której nowoczesność miesza się z tradycją oraz Petronas Towers – najwyższe, bliźniacze wieże na świecie, których architektura naprawdę robi wrażenie.

kul

Czytaj także

Warszawa - fajna, brzydka, unikalna, specyficzna

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 15:25
- Od zawsze znam ładne miejsca w Warszawie. Bo Warszawa jest jak piękna kobieta, niestety szczerbata - mówi w Czwórce Mateusz Wójcicki autor bloga i projektu "Człowiek, który zobaczył całą Warszawę".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Londyn - śladami Harry'ego Pottera

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 16:02
Miejsca, które większość z nas zna z kinowych ekranów, a które istnieją naprawdę, nie tylko w filmach, warto odwiedzić. Jednym z takich miejsc jest Londyn, w którym kręcono filmy o przygodach Harry’ego Pottera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak tanio spędzić tydzień nad Bałtykiem? "To możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:00
Tygodniowy urlop nad polskim morzem nierzadko kosztuje tyle samo, co równie krótki "wypad" do Egiptu. Ceny w nadbałtyckich kurortach bywają tak wygórowane, że bywają już nawet obiektami żartów. Ale dla chcącego nic trudnego - nad Bałtykiem można znaleźć dobre i tanie hotele, bądź pensjonaty.
rozwiń zwiń