Turniej kieleckich szkół z Czwórką!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 14:45
IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach ma wiele wspólnego z naszą stacją - mieści się przy ul. Radiowej, a szkolny radiowęzeł nazywa się Czwórka! Zawitaliśmy tam z naszą plenerową audycją.
Audio
  • Relacja z Czwórkowego turnieju szkół w Kielcach (PlenAir/Czwórka)
Czwórkowe turnieje szkół to zawsze mnóstwo emocji
Czwórkowe turnieje szkół to zawsze mnóstwo emocji!Foto: Materiały prasowe

W ramach audycji "PlenAir" w Kielcach odbył się Czwórkowy turniej szkół, a siatkarki z IV LO zmierzyły się z zawodniczkami V LO im. ks. Piotra Ściegiennego. Rywalizowały ze sobą także tancerki zumby i czirliderki obu szkół, w programie był również pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez licealistów.

Ponadto ekipa Czwórki sprawdziła umiejętności aktorskie uczniów i nauczycieli grających w dwóch niezależnych teatrach działających w liceum. Przejęła także mikrofony w szkolnym radiowęźle i dowiedziała się, dlaczego to właśnie IV LO w Kielcach kształci tak wielu lekarzy.

Dziennikarze przetestowali też trzy nowe boiska szkoły, które powstały w ramach budżetu obywatelskiego miasta, a nauczyciele języków obcych z kieleckiego IV LO pochwalili się grą miejską, którą zorganizowali specjalnie dla swoich uczniów.

Nie zabrakło Czwórkowych konkursów, gadżetów, fotobudki i pozytywnej energii.

***

Tytuł audycji: "PlenAir"

Prowadzący: Piotr GalusMarta Hoppe i Norbert Michalak

Data emisji: 18.11.2015

Godzina emisji: 14.00

mat. pras./mg/kul

Czytaj także

Stop zwolnieniom z WF-u! Dlaczego młodzi nie ćwiczą?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 18:15
Coraz więcej osób przynosi zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego. By temu przeciwdziałać, ministerstwo sportu zorganizowało kampanię "Stop zwolnieniom z WF-u".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość do nauczyciela. Podziw czy fascynacja?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 13:00
Uczucie pomiędzy nauczycielem a uczniem to niezwykle delikatny temat. - Z jednej strony mamy młodą, wrażliwą osobę, z drugiej ukształtowanego człowieka. I choć w Polsce nauczyciel to zawód zaufania publicznego, zdarzają wyjątki od tej zasady - przekonuje Lucyna Kicińska z Fundacji Dzieci Niczyje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsiadło, Bała i studniówkowe wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 14:00
Podczas, gdy w szkołach w całej Polsce trwają już próby poloneza, a dziewczyny szukają kreacji, Dawid Podsiadło i Oskar Bała zaserwowali muzykę idealną na pierwszy w życiu bal.
rozwiń zwiń