Stop zwolnieniom z WF-u! Dlaczego młodzi nie ćwiczą?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 18:15
Coraz więcej osób przynosi zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego. By temu przeciwdziałać, ministerstwo sportu zorganizowało kampanię "Stop zwolnieniom z WF-u".
Audio
  • Eksperci o tym, jak zmotywować młodzież do ćwiczenia na WF-ie (Się mówi/Czwórka)
Pomysłem na ciekawe zajęcia może być wprowadzanie elementów fitnessu, crossfitu i tańca zamiast tradycyjnych gier zespołowych i skoków przez skrzynię
Pomysłem na ciekawe zajęcia może być wprowadzanie elementów fitnessu, crossfitu i tańca zamiast tradycyjnych gier zespołowych i skoków przez skrzynięFoto: Glow Images/East News

Minister Sportu Adam Korol przekonuje, że powodów, dla których młodzi nie chcą ćwiczyć, jest wiele, a jednym z nich jest brak dobrego przykładu ze strony rodziców. Z kolei Małgorzata Plichcińska, nauczycielka wychowania fizycznego, przyznaje, że lekcje często są mało atrakcyjne, a część nauczycieli ma problem z przestawieniem się z klasycznego WF-u na bardziej nowoczesny.

- Jak czasem zaproponuję skok przez skrzynię albo stanie na rękach, natychmiast wszyscy siadają na ławce. A jak mówię, że żartowałam i dziś będzie gimnastyka, ale z piłkami fit ball albo na stepach, wszyscy wstają z ławki i ćwiczą - mówi Małgorzata Plichcińska.

Nauczycielka opowiada też, jak samodzielnie stworzyła atrakcyjny program zajęć z WF-u i w jaki sposób przekonała dyrekcję swojej szkoły do zakupu sprzętu, którego nie powstydziłby się profesjonalny klub fitness. Zdradza też, jak wygląda nowatorski system oceniania w jej szkole.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Adam Korol (Minister Sportu i Turystyki) i Małgorzata Plichcińska (nauczycielka wychowania ficzycznego)

Data emisji: 7.10.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/mm

Czytaj także

Czy kamery pomogą walczyć z przemocą?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 20:00
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych trwają prace nad upowszechnieniem monitoringu w szkołach. Pojawiają się jednak głosy, że to inwigilacja uczniów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Z - żyje w świecie nowych technologii

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 17:00
Generacja Z to osoby urodzone po 1995 roku. Nie znają świata bez internetu i nowych technologii, a zamiast w berka, grają w gry komputerowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sportu Adam Korol na treningu z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 15:30
Gościem "4 biegu" był minister sportu Adam Korol - polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata i zdobywca złota na Olimpiadzie w Pekinie.
rozwiń zwiń