Ostróda Reggae Festival. Czwórka w plenerze i na backstage'u

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 14:00
Ostróda Reggae Festival to jedna z największych imprez poświęconych muzyce reggae w Polsce. - Zaczynaliśmy od małego koncertu na zamku. Dziś na trzech scenach gościmy największe gwiazdy wszystkich odmian reggae, na przykład Shaggy'ego - opowiada dyrektor festiwalu Piotr "Piter" Kolaj.
Audio
  • Czwórka na Ostróda Reggae Festivalu - co działo się na backstage'u? (PlenAir/Czwórka)
  • Czwórka na Ostróda Reggae Festivalu - relacja z naszego plenerowego studia (PlenAir/Czwórka)
  • Relacja Marty Hoppe z Ostróda Reggae Festivalu (Stacja Kultura/Czwórka)
W plenerowym studiu Czwórki Maciek Szajkowski rozmawia z artystami, którzy zostali w tym roku zaproszeni na festiwal do Ostródy - Stephenem Newlandem i Dawidem Portaszem
W plenerowym studiu Czwórki Maciek Szajkowski rozmawia z artystami, którzy zostali w tym roku zaproszeni na festiwal do Ostródy - Stephenem Newlandem i Dawidem PortaszemFoto: Czwórka

Tegoroczna, 17. edycja Ostróda Reggae Festival odbywa się w dniach od 10 do 13 sierpnia. Na czterech scenach (Red, Green, Yellow i Jah Love Conscious Corner) wystąpi prawie 40 artystów, m.in.: Cała Góra Barwinków, Paprika Korps, Bakshish czy The Skints. Czwórka, jak co roku, objęła wydarzenie swoim patronatem.

- Czołowe polskie święto muzyki wywodzącej się z Jamajki - Ostróda Reggae Festiwal - z sukcesem udowadnia uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata, a my przybliżamy słuchaczom jego wyjątkową atmosferę - wyjaśnia Justyna Tylczyńska, dziennikarka radiowej Czwórki.

W naszym plenerowym studiu pojawił się także Jarosław Kowalczyk, wokalista zespołu Bakshish, który w tym roku obchodzi 35-lecie działalności. - W tamtych czasach reggae na Dolny Śląsk płynęło z Niemiec. Od tego czasu ta muzyka ratuje mi życie - opowiada gość Czwórki i wspomina kultową płytę "Fala" oraz pierwszy w historii grupy koncertowy krążek Bakshish.

Maciek Szajkowski spotkał się również z prowadzącym warsztaty gry na bębnach Dominikiem Muszyńskim oraz Bartoszem Wójcikiem, tłumaczem i menadżerem kultury oraz organizatorem Uniwersytetu Reggae. Rzmawiał także z zespołem Paprika Korps, który opowiedział o planach koncertowych, wydawniczych i festiwalowym lecie oraz ze Stephenem Newlandem i Dawidem Portaszem.


Scena na Ostróda Reggae Festivalu Scena na Ostróda Reggae Festivalu

***

Tytuł audycji: PlenAir

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Data emisji: 11.08.2017

Godzina emisji: 16.08

kul/iwo

Czytaj także

Johny Rockers na 500. wydanie "Strefy Dread"!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 11:30
W poniedziałkowy wieczór w studiu koncertowym Czwórki Maken wraz z gośćmi i słuchaczami świętował pięćsetny odcinek oraz dziesięciolecie "Strefy Dread". W specjalnym wydaniu audycji na żywo wystąpił jeden z najciekawszych polskich debiutów reggae - zespół Johny Rockers!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostróda Reggae Festival. "Shaggy przyjedzie limuzyną"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:00
Od 10 do 13 sierpnia w Ostródzie znów zabrzmi reggae, a jedną z największych gwiazd festiwalu będzie Shaggy. - Artysta ma bardzo rozbudowany rider. Na lotnisko musimy podstawić mu dwa autobusy i dwie limuzyny z ochroniarzami mówiącymi po angielsku - opowiada Piotr "Piter" Kolaj.   
rozwiń zwiń