Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim 2021. Tak było w Karwi!

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 12:00
Podczas dwóch dni rywalizacji w duchu fair play rozgrywano konkurencje indywidualne i zespołowe, w tym wyścigi na deskach ratowniczych i SUP-ach, wyścigi łodzi wiosłowych, akcje z pasem ratowniczym oraz konkurencje pływackie i biegowe.
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Karwi 2021
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Karwi 2021Foto: Piotr Galus/Czwórka

Dla odwiedzających studio plenerowe Czwórki na plaży w Karwi przygotowaliśmy wiele atrakcji - na przybyłych czekała między innymi "Instastrefa" i gadżety Czwórki. Zobacz także: PLENAIR W CZWÓRCE >>>

Jak opowiadał organizator - Krzysztof Piotrowicz z Fundacji Rescue Heroes, w tegorocznych zawodach udział bierze blisko osiemdziesięciu zawodników z całego kraju - ze Szczecina, z Gdyni, ale także z Wrocławia czy Krakowa. - To ludzie w wieku od 16. do 40. roku życia - mówił gość Czwórki. Jak tłumaczył, pierwszego dnia zawodów warunki nie były korzystne, dlatego młodsi i mniej doświadczeni uczestnicy mieli utrudnioną sytuację. - Ratownicy muszą jednak umieć pomagać w każdych warunkach, więc dobre jest to, że nawet nastolatkowie mogą sprawdzić się w takich warunkach, jakie panują dzisiaj - podkreślał ekspert. - Jeśli sobie poradzą, w przyszłości będą jeszcze lepsi w tym, co robią. Zawody były też platformą do porównania swoich umiejętności i umiejętności innych, a także do podpatrywania nowych technik. 

Posłuchaj
05:27 mistrzostwa czwórka ratownicy 2021_08_07-13-08-26.mp3 Co dzieje się podczas Mistrzostw? Rozmowa z Krzysztofem Piotrowiczem (PlenAir/Czwórka) 

Sprawdź
sup ludzie 1200.jpg
II Mistrzostwa Polski SUP - Czwórka nad Bałtykiem w Brzeźnie

Na audycję specjalną relacjonującą Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim w sobotę (07.08) zaprosił Piotr Galus. W niedzielę od godz. 11.45 o zmaganiach uczestników opowiedzieliśmy z kolei w audycji "Co Was kręci". Relacje z Karwi przez cały weekend można było usłyszeć także w "Wiadomościach Czwórki". 

Posłuchaj
12:33 mistrzostwa czwórka ratownicy 2021_08_07-13-22-45.mp3 Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym – emocje zawodników i kibiców (PlenAir/Czwórka) 

Posłuchaj:

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim w Karwi to kolejna impreza z cyklu Rescue Heroes. Uczestniczą w niej ratownicy wodni oraz członkowie organizacji ratowniczych z Polski i zagranicy, którzy najpóźniej w dniu imprezy ukończyli 16 lat. Czwórka Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia. Relacja dziennikarzy Czwórki z poprzednich zawodów Rescue Heroes, które odbyły się 17 - 18 lipca br. w Kątach Rybackich dostępna jest tutaj >>
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Karwi Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Karwi

***

Czwórka Polskie Radio dostępna jest w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

***

Tytuł audycji: PlenAir

Prowadzą: Piotr Galus

Data emisji: 08.07.2021

Godzina emisji: 13.05

kd

Czytaj także

Bezpieczeństwo nad wodą - ratowanie tonącego

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 14:00
- Tonącego nie słychać. Ta osoba walczy, by złapać oddech, wiec nie ma czasu, by krzyczeć i wołać o pomoc - mówił Damian Wysocki, ratownik.
rozwiń zwiń