X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Praca ratownika wodnego. "Życie to nie Słoneczny patrol"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 17:00
- Nie da się wszystkich uratować. Gdyby ludzie mieli większą świadomość i wyobraźnię, pewnie liczba utonięć i innych wypadków byłaby mniejsza - opowiadał w rozmowie z Czwórką Marek Borowiec, który specjalizuje się w trudnych i niebezpiecznyc akcjach ratunkowych.
Audio
  • Jak wygląda praca ratowników wodnych? Jak zostać ratownikiem wodnym? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: kaboompics/Pixabay.com

florystka kwiaty 1200.jpg
Florysta. Jeszcze rzemieślnik czy już artysta?

W zbiorowej wyobraźni ratownik wodny to ktoś, kto cały dzień odgania adoratorki, by w odpowiednim momencie dostrzec ze swej wieży rozpaczliwie machającą rękoma osobę i ruszyć sprintem między innymi plażowiczami wprost do wody, dzierżąc w dłoni charakterystyczną czerwoną boję. Tymczasem ratownicza codzienność wygląda - jak się okazuje - inaczej. Po pierwsze: trzeba sprawdzić sprzęt. - Dyżur zaczynamy od godz. 9, ale tak naprawdę dużo wcześniej, nawet ok 6 rano. Sprawdzamy, czy wszystko jest sprawne, tankujemy motorówki zwłaszcza, jeśli dzień ma być upalny. Jesteśmy gotowi do pracy, zanim pojawią się pierwsi plażowicze - mówili Artur Kędzierski i Albert Ścibor, ratownicy na podwarszawskim Zegrzu.


kapelusz kobieta 1200x660.jpg
Kapelusznik. "Czasem to brudna i ciężka praca"

Jakim sprzętem, poza płetwami, kamizelką asekuracyjną czy maską do nurkowania dysponują na co dzień ratownicy? I czym jeszcze różni się życie prawdziwych ratowników wodnych od tego, co pokazywano widzom "Słonecznego patrolu"? Tego dowiedzieliśmy się z opowieści ratowników w audycji "Dajesz radę". W programie towarzyszyliśmy także pracownikom WOPR-u w codziennych obowiązkach i wypłynęliśmy na wody Zalewu Zegrzyńskiego, by podjąć interwencję. Rozmawialiśmy też m.in. z Krzysztofem Jaworskim, prezesem legionowskiego oddziału WOPR-u.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 27.07.2017

Godzina emisji: 14.05

kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wygląda trening ratowników WOPR?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 12:11
Czwórka odwiedziła kołobrzeską plażę, by przyjrzeć się pracy ratowników WOPR. W „4 biegu” podpowiadamy, jak być bezpiecznym na plaży i co trzeba zrobić, by zostać ratownikiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego nie lubimy swojej pracy? Jak to zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 19:36
Okazuje się, że ponad dwie trzecie naszych rodaków nie lubi swojej pracy, i to nie z przyczyn finansowych. Wygodniejszy dojazd, ale też przyjemniejsza atmosfera to jedne z głównych przyczyn zmiany miejsca zatrudnienia w Polsce.
rozwiń zwiń