Arkadiusz Jakubik: brakuje mi radia

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 09:00
Arkadiusza Jakubika nie da się określić jednym słowem: to aktor, reżyser teatralny, radiowiec, lektor, scenarzysta, piosenkarz. Rok swej kariery spędził nawet w operetce.
Audio
  • Arkadiusz Jakubik opowiada o sobie - zawodowo i prywatnie (Czwórka/Prywatnie w Czwórce)
Arkadiusz Jakubik w studiu Czwórki.
Arkadiusz Jakubik w studiu Czwórki.Foto: Czwórka

Fani muzyki znają go jako frontmana zespołu Dr Misio, miłośnicy kina rozpoznają go np. w "Drogówce", a tylko trochę starsi radiowi słuchacze pamiętają z porannych audycji w Polskim Radiu. Arkadiusz Jakubik podejmuje się wielu wyzwań i świetnie się w nich sprawdza, aż dziw bierze, że do szkoły aktorskiej dostał się warunkowo, ze względu na złą dykcję.

Dzięki ciężkiej pracy nad swoja mową pod okiem legendy wrocławskiej szkoły, pani Mieczysławy Walczak, Arkadiusz Jakubik w 1992 roku ukończył uczelnię. Nie można powiedzieć, że wtedy zaczęła się jego aktorska kariera, bo w filmie Tadeusza Kijańskiego "Okrągły tydzień" (1977) zagrał już w wieku 8 lat. Po PWST we Wrocławiu rok spędził występując w Operetce Warszawskiej. Na szczęście, jak sam przyznaje, został z niej zwolniony.
Jeszcze na studiach we Wrocławiu gość Kasi Węsierskiej zaprzyjaźnił się z Robertem "Wasylem" Talarczykiem, dziś dyrektorem Teatru Śląskiego, a kiedyś współzałożycielem studenckiego zespołu Bez Krzywdy, w którym wspólnie grali. Ta przyjaźń trwa do dziś. - Jakubik jest przyjacielem lojalnym i trwałym. Przyjaźnimy się od wielu lat i dla naszej przyjaźni postanowiliśmy nigdy artystycznie się nie wykorzystywać - wspomina Robert Talarczyk. - Złamaliśmy jednak to przyrzeczenie. W zeszłym sezonie Arek przyjął moje zaproszenie do realizacji "Skazanego na Bluesa".

Przeczytaj też: "Na planie wołali na mnie latino lover"
Dziś Arkadiusz Jakubik uczy się tego jak zwolnić, by wybierać najważniejsze i najbardziej interesujące projekty, a nie łapać wszystkie sroki za ogon. W rozmowie w audycji "Prywatnie z Czwórką" wraca we wspomnieniach do pracy w radiu, w rozgłośni wrocławskiej jak i w Polskim Radiu (Radiu Bis). - Długo pracowałem w radiu - opowiada. - Tego się nie da z niczym porównać, z żadnym filmem ani teatrem. Brakuje mi tego radia. Cała moja aktywność twórcza tu się zaczęła. Tutaj uwierzyłem, że mam coś do powiedzenia, że warto robić swoje rzeczy i do radia mam ogromny sentyment.

Arkadiusz Jakubik w Czwórce opowiada również o swoich ulubionych zespołach, reżyserowanych słuchowiskach, przygodach studenckich, a także nowym image zespołu Dr Misio - posłuchaj załączonej audycji "Prywatnie w Czwórce" i dowiedz się więcej o tej postaci.
(pj/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Na planie wołali na mnie latino lover"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 13:50
To najlepsze otwarcie w dorobku Wojtka Smarzowskiego. W pierwszy weekend "Drogówkę" obejrzało ponad 177 tysięcy widzów. W roli sierżanta Petryckiego wystąpił Arkadiusz Jakubik, który na tę okoliczność zaczął namiętnie używać samoopalacza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orły 2013: Polskie Oscary rozdane

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 15:50
Najwięcej Orłów powędrowałow do twórców "Obławy". Pierwszy raz wyróżniono najlepszy film dokumentalny, a Orła honorowego dostała Danuta Szaflarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pod mocnym aniołem", a prawdziwy polski alkoholizm

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 10:21
Od jutra w kinach głośny, jeszcze przed premierą, film Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem". Z tej okazji do studia zaprosiliśmy dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
rozwiń zwiń