Ewa Wachowicz: od codziennych problemów uciekam w góry

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 13:00
Miss Polonia, producentka, dziennikarka telewizyjna, rzecznik prasowy rządu, pasjonatka gotowania. Prywatnie Ewa Wachowicz uwielbia grać z córką w popularne planszówki, a także spacerować, słuchając audiobooków.
Audio
  • Ewa Wachowicz opowiada o pasji gotowania i swoim barwnym życiu. Przyjaźń z nią wspomina także wokalista Jacek Wójcicki (Czwórka/Prywanite w Czwórce)
  • Słuchaczy Czwórki odpowiadają na pytanie, kim jest Ewa Wachowicz (Czwórka/Prywatnie w Czwórce)
Ewa Wachowicz
Ewa WachowiczFoto: PAP/Stach Leszczyński

Ewa Wachowicz smykałkę do interesów zaczęła rozwijać jeszcze w dzieciństwie. Można ją było spotkać na rynku i kupić od niej warzywa oraz kwiaty. Jednak interesowała ją także technologia żywności. - Zawsze byłam dobra z matmy, miałam żyłkę do biznesu. Chciałam związać swoją przyszłość z ekonomią, ale rodzice, którzy mieli gospodarstwo i dużo ziemi, przekonywali mnie do rolnictwa - wspomina gość audycji "Prywatnie w Czwórce".

We wrześniu 1992. roku zdobyła tytuł Miss Polonia, a kilka miesięcy później, w grudniu, została III wicemiss w konkursie Miss Świata. W późniejszych latach regularnie pojawiała się na ekranach telewizorów, założyła własną firmę o nazwie Promiss, związaną z produkcją filmową, a nawet została rzecznikiem prasowym rządu. - Przygodę z polityką nazywam dziś "największym uniwersytetem życia". To były 472 dni niesamowitej, bardzo mocnej szkoły. Ilość doświadczeń, połączonych z nauką porównywalna jest z tym, co zdobywa się przez 10 lat. Ale młodzieńcza ciekawość i chęć bycia blisko zmian spowodowały, że zgodziłam się na to stanowisko - wspomina Wachowicz.

Czytaj także Radosław Brzózka: lubię życie na wysokich obrotach <<<

Ewa
Ewa Wachowicz i Kasia Węsierska/fot.selfie

Prywatnie była Miss Polonia jest pasjonatką gotowania. Niedzielne, rodzinne obiady w jej domu są bardzo tradycyjne. - Uwielbiam polskie zupy. Nigdzie na świecie nie ma kraju, w którym byłaby taka różnorodność zup, w zależności od pory roku - przekonuje gość Czwórki.

Wachowicz jest także zdania, że zawsze trzeba umieć znaleźć czas dla siebie, na realizowanie pasji i relaks. - Praca jest ważna, ale nie najważniejsza. Jesteśmy bardzo zabiegani i często o tym zapominamy. A ja nie odbieram służbowych telefonów po godz. 18, ani w niedzielę. Od codziennych zmartwień uciekam w moje kochane góry, gdzie jestem "tu i teraz", a problemem jest wówczas wyłącznie to, jak wejść i zejść ze stoku. Jeżdżę też na rowerze i na rolkach, chodzę na spacery, słuchając audiobooków.

Jak Ewa Wachowicz została najpiękniejszą Polką, dlaczego dziś uwielbia grać z córką w gry planszowe, a także jak sprawić, by zawsze znaleźć czas dla siebie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z audycji "Prywatnie w Czwórce".

(kd/bch)

Czytaj także

Paweł Deląg: kino to mój sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 15:00
Paweł Deląg znany jest m.in. z filmów "Lista Schindlera" i "Szamanka", a także z serialu "Ojciec Mateusz". W Czwórce opowiedział o kulisach aktorstwa i swoim dzieciństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Stępień: Polska słodkościami stoi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 11:20
Paulina Stępień jest kucharką - amatorką. Wraz z mężem prowadzi popularnego kulinarnego vloga Kotlet.TV, który powstał z pasji do gotowania. Swoje przepisy umieszczają na stronie w postaci filmów. W studiu Czwórki rozmawialiśmy z vlogerką o polskiej kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Gilon ma tatuaże i głowę pełną marzeń

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 11:30
Jest modelką alternatywną i aktorką nieprofesjonalną. Zadebiutowała w serialu telewizyjnym "Miłość na bogato", ale Karolina Gilon chce od życia znacznie więcej.
rozwiń zwiń