Tani wypad na weekend? Jedziemy do Berlina

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 12:30
- Nie potrzebny żaden przewodnik, wystarczy wyjść na miasto i rozejrzeć się dookoła. Na każdym kroku odkryjemy coś niesamowitego - przekonuje podróżnik Rafał Derda.
Audio
  • Weekend w Berlinie - jak dojechać, gdzie spać, co zwiedzać? (Tędy po trendy/Czwórka)
W zależności od upodobań Berlin można zwiedzać szlakiem modowym, futbolowym, filmowym albo muzycznym. Fani muzyki elektronicznej na pewno chętnie wybiorą się do Tiergarten, gdzie odbywała się słynna Love Parade
W zależności od upodobań Berlin można zwiedzać szlakiem modowym, futbolowym, filmowym albo muzycznym. Fani muzyki elektronicznej na pewno chętnie wybiorą się do Tiergarten, gdzie odbywała się słynna Love ParadeFoto: Glow Images/East News

Atmosferę Berlina doceniają młodzi Polacy i coraz chętniej wybierają to miasto za cel weekendowych wypadów. - Berlin leży bliżej niż Paryż i Rzym. Mniej czasu zajmuje dojazd, mniej zapłacimy za transport - mówi gość Czwórki. 

W Berlinie każdy znajdzie coś dla siebie. - W tym roku był finał Ligii Mistrzów, jest mnóstwo koncertów, imprez klubowych - opowiada podróżnik. - Można odwiedzić Muzeum Filmów albo zajrzeć do legendarnego studia Hansa Ton, gdzie nagrywali m. in. David Bowie, Depeche Mode i U2.

Rafał Derda podpowiada jak najtaniej dotrzeć do Berlina i czy 6 euro wystarczy na to, żeby znaleźć godziwy nocleg. Opowiada też o fenomenie Tempelhof, czyli dzikiej łące w centrum miasta.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński

Gość: Rafał Derda (podróżnik)

Data emisji: 30.08.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/tj

Czytaj także

Autorka "StyleDigger": kupujmy mniej, ale mądrzej

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 14:00
Odpowiedzialna moda to życiowa dewiza Joanny Glogazy. Blogerka i autorka książki "Slow Fashion. Modowa rewolucja" wyjaśnia, jak robić mądre i przemyślane zakupy ubraniowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do Belgradu za grosze? Sprawdź, jak to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 13:18
- Belgrad to piękne, ale niezbyt drogie miasto. Idealny pomysł na weekendowy wypad - mówił podróżnik Łukasz Przybyłek. I polecał patenty na tani transport i zakwaterowanie w stolicy Serbii.
rozwiń zwiń