Agnieszka Szulim: polski showbiznes to bardzo niebezpieczna gra

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 12:00
Jednych prowokuje, innych zachwyca. Prezenterka radiowa i telewizyjna Agnieszka Szulim opowiadała w Czwórce o początkach swojej kariery, a także o tym, jak utrzymać się w showbiznesie.
Audio
  • Agnieszka Szulim o polskim show biznesie, karierze radiowca, miłości do motocykli i planach zawodowych (Czwórka/Absolutnie niepoważni)
Agnieszka Szulim wraz z Jankiem Kruczkowskim i Mateuszem Tomaszukiem
Agnieszka Szulim wraz z Jankiem Kruczkowskim i Mateuszem TomaszukiemFoto: Jacek Konecki/PR

Mimo tego, że wciąż jest "na językach", nikogo nie udaje. Choć ma kolosalne doświadczenie medialne, w każdej sytuacji stara się być sobą. Zanim trafiła jednak do telewizji można było ją usłyszeć w Polskim Radiu. - Młoda, zdolna, mądra, piękna dziewczyna, z bardzo fajnym głosem - wspomina Agnieszkę Szulim jej dawny szef Mariusz Dąbrowski. - To był taki pierwszy "rzut" - dodaje Szulim. - Oddano wtedy czas antenowy młodym ludziom. A my byliśmy reporterami, pozwolono nam się rozwijać.

Potem drzwi do wielkiej kariery stanęły przed nią otworem. Jako dziennikarka zaczęła prowadzić programy telewizyjne, a dziś na małym ekranie pyta gwiazdy i celebrytów o ich życie osobiste. Przyznała jednak w Czwórce, że czasem brakuje jej radia. - I to bardzo. Doceniam jednak to, że już nie muszę wstawać o godzinie szóstej rano, by zdążyć do pracy - mówi Szulim.

Jej zdaniem jednak na przestrzeni lat polski showbisnes bardzo się zmienił, ewoluował. A stało się tak w dużej mierze za sprawą internetu i setek portali informacyjnych i plotkarskich, które kilkanaście lat temu zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu. - To środowisko zrobiło się przez to nieprzyjemne - podsumowuje. - Ludzie, którzy na co dzień funkcjonują w polskim showbisnesie musieli bardzo szybko nauczyć się ostrożności. Bo to jest dziś bardzo niebezpieczna gra. Łatwo dostać "po łapach". Skończyły się czasy, gdy gwiazdy były przez media wyłącznie wychwalane.

Czytaj także Agnieszka Szulim: Spróbujmy żyć bez mięsa przez 30 dni <<<

Prywatnie prezenterka kocha zwierzęta i od lat udziela się społecznie w obronie ich praw. Jej pies Pikuś, został ambasadorem akcji "Zaginął dom", która ma na celu niesienie pomocy czworonogom, znajdującym się pod opieką ludzi, znajdujących się w trudnej sytuacji.

Za co Agnieszka Szulim kocha jazdę na motocyklu i co poradziłaby ludziom, którzy szybko chcą stać się celebrytami? Zapraszamy do wysłuchania nagrania calej rozmowy z Agnieszką Szulim z audycji "Absolutnie niepoważni" .

(kd, ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka radio telewizja
Czytaj także

Reality show - jazda coraz bardziej ekstremalna

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 07:30
15 minut sławy, o których mówił Andy Warhol, jest na wyciągnięcie ręki. Co więcej, na czerwony dywan można dostać się od kuchni... Wystarczy zabłysnąć "talentem" w reality show.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Rylik: sport towarzyszył mi od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 19:00
Sport pojawił się w jej życiu wcześnie, choć na początku nie był to boks, a koszykówka. - Grałam w szkole podstawowej i liceum - wspomina gość Kasi Węsierskiej. - Do dziś, choć nie jestem wysoka, wciąż potrafię celnie rzucać, jestem dobrym snajperem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Gilon ma tatuaże i głowę pełną marzeń

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 11:30
Jest modelką alternatywną i aktorką nieprofesjonalną. Zadebiutowała w serialu telewizyjnym "Miłość na bogato", ale Karolina Gilon chce od życia znacznie więcej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Wachowicz: od codziennych problemów uciekam w góry

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2014 13:00
Miss Polonia, producentka, dziennikarka telewizyjna, rzecznik prasowy rządu, pasjonatka gotowania. Prywatnie Ewa Wachowicz uwielbia grać z córką w popularne planszówki, a także spacerować, słuchając audiobooków.
rozwiń zwiń