X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uchodźcy w Polsce. Czy mamy się czego bać?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 18:00
- Na pytanie "przyjmować czy nie przyjmować?" odpowiedź jest tylko jedna. Zdecydowanie tak - przekonuje Iwona Wyciechowska z Zakładu Historii i Teorii Stosunków Międzynarodowych UW.
Audio
  • Imigranci - w jaki sposób rozwiązać jeden z największych problemów współczesnego świata? Rozmowa z Iwoną Wyciechowską z UW (Ani słowa/Czwórka)
Uchodźcy - to słowo odmieniane jest w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Czy powinniśmy ich przyjąć, czy nie? A jeśli tak to ilu? I czy na pewno nie zabiorą nam pracy? Na te pytania odpowiada Iwona Wyciechowska z Zakładu Historii i Teorii Stosunków Międzynarodowych UW
Uchodźcy - to słowo odmieniane jest w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Czy powinniśmy ich przyjąć, czy nie? A jeśli tak to ilu? I czy na pewno nie zabiorą nam pracy? Na te pytania odpowiada Iwona Wyciechowska z Zakładu Historii i Teorii Stosunków Międzynarodowych UWFoto: Pixabay/Alexas_Fotos/dom. publiczna

Czytaj także
dysforia 1200.jpg
Dysforia. Społeczeństwo jest wkurzone

Autorka programu "Pani tomu" oraz wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim podkreśla, że nasz stosunek do imigrantów powinien wynikać z naszej historii. - Zarówno po II wojnie światowej, jak i po stanie wojennym Polacy, którzy opuścili kraj, byli przyjmowani w różnych miejscach na świecie. Wydaje mi się, że mamy do spłacenia dług - mówi gość Czwórki i dodaje, że w tej dyskusji najważniejsze jest, żeby ustalić, kim tak naprawdę jest uchodźca.

- Zgodnie z konwencją genewską z 1951 roku, żeby uzyskać status uchodźcy, trzeba wykazać, że było się osobiście prześladowanym - tłumaczy rozmówczyni Filipa Chajzera. - Tyle, że jest to faktycznie trudne do udowodnienia.

W audycji sprawdzamy, jak takie procedury wyglądają w Urzędzie ds. Cudzoziemców w Warszawie i czy młodzi Polacy są gotowi na przyjęcie imigrantów. Tłumaczymy także, dlaczego uchodźcy przyczyniają się do rozwoju gospodarki.

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Telefon zaufania. Gdzie młodzi szukają pomocy?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 18:20
- Informacji szukają w internecie, ale po pomoc zgłaszają się do specjalistów - mówi Katarzyna Łukasiuk, konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Równość w biznesie. "Kobiety ciągle mają gorzej"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 10:00
- Kobiet lepiej wykształconych niż mężczyzn jest teraz więcej niż przed laty. Niestety stereotypy z przeszłości nadal obowiązują na rynku pracy - mówi prof. Małgorzata Fuszara.
rozwiń zwiń