Rafał Krasucki: w pisarstwie ważna jest "plastyka słowa"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 14:33
Rafał Mikołaj Krasucki jako dziennikarz i bloger na co dzień mierzy się z językiem polskim, a - prywatnie - jako zapalony wędkarz, zgłębia tajniki gwary tej grupy pasjonatów.
Audio
  • Rafał Mikołaj Krasucki zdradza tajniki swojego warsztatu pisarskiego i opowiada o gwarze... wędkarzy (Cztery Litery/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

Swoje pierwsze wiersze tworzył już jako nastolatek. - Spisywałem je na starej, niemieckiej maszynie do pisania. Potem były artykuły o tematyce wędkarskiej - wspominał w Czwórce. Dziś, jak przyznał, w swoich publikacjach stawia na porównania. - Bawię się słowami, taka "plastyka słowa" pomaga zobrazować czytelnikowi sytuację, którą opisuję.

Krasucki mówił w Czwórce także o… języku wędkarzy, choć zaznaczał, że dla osób postronnych może on być mało zrozumiały. Tłumaczył także, jak powstaje jego blog i zdradził, jak wokół jednego zdania, które w przypadkowej sytuacji przyjdzie mu do głowy, buduje całe opowiadania.

***

Tytuł audycji: Cztery litery

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Rafał Mikołaj Krasucki (dziennikarz, autor bloga "Nie mam słów")

Data emisji: 9.03.2016

Godzina emisji: 18.00

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jason Hunt: w blogowaniu najważniejsza jest wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 12:46
Jeden z najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich blogerów znany pod pseudonimem Jason Hunt przekonuje, że jeśli jest się wiarygodnym i ma się wiedzę w danej dziedzinie, znajdą się ludzie, którzy też będą chcieli ją zdobywać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spontaniczność w kuchni to przepis na sukces

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 11:20
Kasia Nowakowska, autorka bloga kuchniabazylii.pl, jest kulinarnym samoukiem. Kilka lat temu zjadała to, co pod nos podstawiła jej mama, dziś w kuchni sama tworzy cuda.
rozwiń zwiń