Olivier Nasti: kucharz powinien być artystą

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 06:00
Dla kucharza gwiazdka Michelin to jak Oscar dla filmowca. - Ambicja, pracowitość i chęć rozwoju pomogą ci stać się najlepszym szefem kuchni - mówi Oliver Nasti.
Audio
  • Kuchnia to miejsce dla artysty - rozmowa z francuskim kucharzem Oliverem Nasti (Czwórka/Dzień Kobiet)
Fantazja w kuchni jest niezbędna jeśli chcę się stworzyć kulinarne dzieło sztuki
Fantazja w kuchni jest niezbędna jeśli chcę się stworzyć kulinarne dzieło sztukiFoto: Glow Images/East News

Na co dzień Oliver Nasti szefuje nagrodzonej dwoma gwiazdkami w słynnym przewodniku kulinarnym Michelin restauracji Le Chambard w Kayserbergu. W Warszawie gotował dla grona szczęśliwych wybrańców, którym zaserwował m. in. gołębia, węgorza, okonia morskiego i pieczonego ananasa. - Za każdym razem dążę do tego, żeby zaskoczyć klienta. Czy to sposobem przyprawienia, czy niepowtarzalnym smakiem - wyjaśnia Nasti. - Uważam, że wszystkie zawody manualne zawierają pewien element sztuki.

Artyzm Nastiego polega m.in. na sposobie przyrządzania potraw. Kucharz przyznaje, że jedno jako gotuje przez godzinę w temperaturze 64 stopni C. - Jeśli jedzenie jest dobrze przygotowane, to każda kuchnia smakuje wybornie - przekonuje fransuski szef kuchni.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Data emisji: 13.02.2015

Godzina emisji: 8.40

(kul/kd)

Czytaj także

Dominika Wójciak: tradycyjną kuchnię "dosmaczam" po swojemu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 12:00
Z zawodu geodeta, z zamiłowania podróżniczka. Dominika Wójciak, zwyciężczyni trzeciej edycji programu MasterChef, opowiedziała o tym, za co kocha gotowanie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piegi - nowy trend w makijażu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 10:00
Na wybiegach w Mediolanie i Nowym Jorku pojawiły się modelki, które nie tylko na twarzy, ale również na nogach czy ramionach miały namalowane… piegi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nela Mała Reporterka - pasja od małego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 12:20
Pasja potrafi nadać życiu wyjątkowy smak. Doskonale wie o tym Nela, czyli 9-letnia reporterka, która od najmłodszych lat upodobała sobie podróże.
rozwiń zwiń