Tomasz Dolski: bycie artystą polega na przełamywaniu stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 15:52
- Wiem, że łącząc style muzyczne stąpam po "cienkiej linii", ale staram się wypracować swój styl, nie być wyłącznie odtwórcą - mówi skrzypek Tomasz Dolski.
Audio
  • Tomasz Dolski o zwrocie w karierze skrzypcowej, muzycznej pasji i planach zawodowych (Czwórka/Dzień Kobiet)
Tomasz Dolski wydaje właśnie debiutancką płytę
Tomasz Dolski wydaje właśnie debiutancką płytę Foto: mat. prasowe

Młody skrzypek, o którym świat usłyszał po występie w jednym z telewizyjnych show, a który znany jest m.in. z odważnego łączenia muzyki klasycznej z elektroniką przekonywał w Czwórce, że w komercji nie ma nic złego, i w niczym nie ustępuje ona "kulturze wysokiej", reprezentowanej przez klasykę. - Moim celem jest łączenie naturalnego brzmienia skrzypiec z muzyką elektroniczną - mówi Dolski. - Technologia pozwala dziś na robienie bajecznych rzeczy z "soundem". Mojemu sercu bliskie jest łączenie stylów i staram się przemycać komercyjne elementy do klasyki, bo dzięki nim dotrę do większej liczby odbiorców.

Dolski przyznaje, że na co dzień… lubi się wyspać, ale rzeczywistość mu na to rzadko pozwala. Jego życie upływa bowiem głównie na studiowaniu i trenowaniu na skrzypcach. - Rano biegnę na zajęcia, ćwiczę, jem obiad, później znowu ćwiczę, idę na siłownię i znowu ćwiczę - mówi młody muzyk i opowiedział m.in. o tym, jak komponuje swoje utwory i dlaczego melodię podkłada do bitu, a nie odwrotnie. Zdradził także, jak powstał jego nowy singiel "One Day In Berlin".

***

Tytuł audycji: Dzień kobiet
Prowadziły:
Karina Terzoni , Katarzyna Dydo
Gość:
Tomasz Dolski (muzyk)
Data emisji:
13.02.2015
Godzina emisji:
09.00

(kd/kul)

Czytaj także

Mela Koteluk: "Migracje" to nie rewolucje. Po prostu moja płyta

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 16:30
Ze "Spadochronem" wylądowała na szczycie listy najlepszych artystów 2012 roku. Teraz Mela Koteluk stawia na "Migracje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcelina: będę grała obciachowe covery

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 13:00
Płytą "Wschody Zachody" z jesieni 2013 roku dowiodła skali swojego potencjału. To jedna z ostatnich okazji, by załapać się na koncerty Marceliny z tym materiałem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olivier Nasti: kucharz powinien być artystą

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 06:00
Dla kucharza gwiazdka Michelin to jak Oscar dla filmowca. - Ambicja, pracowitość i chęć rozwoju pomogą ci stać się najlepszym szefem kuchni - mówi Oliver Nasti.
rozwiń zwiń