Ina Lekiewicz: własny styl jest lepszy niż ten z wybiegu

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 17:00
- Obalam trendy. Kiedyś modny styl np. indiański był jedynym dostępnym w sklepach. Teraz nie ubieramy się od stóp do głów w danym stylu - mówi Ina Lekiewicz, była szefowa Działu Mody magazynu "Elle".
Audio
  • Ina Lekiewicz opowiada o pracy podczas realizacji sesji zdjęciowych m.in w Londynie (Dzień kobiet/Czwórka)
- W modzie wszystko dzieje się w Londynie, Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku. Tam dzieje się najwięcej. Tam można więcej osiągnąć i robić ciekawsze rzeczy - mówi Ina Lekiewicz
- W modzie wszystko dzieje się w Londynie, Paryżu, Mediolanie i Nowym Jorku. Tam dzieje się najwięcej. Tam można więcej osiągnąć i robić ciekawsze rzeczy - mówi Ina LekiewiczFoto: Glow Images/East News

Jeśli chcesz pracować w zawodzie związanym z modą, w Londynie będzie to dużo łatwiej osiągnąć niż w Warszawie. - W Polsce ciągle dominują znajomości. Mało kto ogląda nasze portfolio. W Londynie mogę napisać do fotografa, gazety, do klienta. "Dzień dobry. Nazywam się Ina Lekiewicz chciałabym przyjść, pokazać moją książkę i dla was pracować".  Ten ktoś się ze mną spotka, obejrzy moje prace i jest duża szansa, że da mi zlecenie - podkreśla Ina Lekiewicz, pracująca jako art director w Londynie.

Co skłoniło ją do porzucenia pracy marzeń w Polsce? Jaka jest prawda o pracy podczas Tygodnia Mody w Paryżu, Mediolanie czy Nowym Jorku? I jak zostać wykładowcą jednej z najlepszych uczelni, gdy nie można zostać jej studentem? Posłuchaj całej rozmowy!

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Dydo, Karina Terzoni

Gość: Ina Lekiewicz (była szefowa Działu Mody magazynu "Elle")

Data emisji: 16.10.2015

Godzina emisji: 8.00

gs/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda
Czytaj także

E-palenie - moda czy szansa na pozbycie się nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:00
Czy e-papieros pomaga palaczom, czy im szkodzi? Czy jest bezpieczny dla osób wokół? - do dziś nie wiadomo. Badania trwają, ale nie wygląda to dobrze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Azjatyckie klimaty: kuchnia, k-pop i manga

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 18:00
Mówisz Azja, myśli jedzenie. - Sajgonki wyparły gofry i zapiekanki - śmieje się David Tao, właściciel chińskiej restauracji. - Nie ma w tym nic dziwnego, bo serwujemy dużo i tanio.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na wybiegu: Śródka, Sieradzky, Olejniczak

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 17:30
Tym razem Czwórka gościła w Krakowie, na targach mody niezależnej Crack Fashion Festival. Było bardzo stylowo!
rozwiń zwiń