Mniskha i Harel o tym, skąd się bierze cena ubrań

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 10:50
Wchodząc do sklepu i patrząc na metkę, rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, ile czynników wpływa na cenę danego produktu.
Audio
  • Ile naprawdę powinny kosztować ubrania i co ma wpływ na wysokość cen na sklepowych półkach? Rozmowa z Harel i Anną Migacz-Lesińską (Dzień Kobiet/Czwórka)
Anna Migacz-Lesińska i Harel, a także Kasia Dydo i Karina Terzoni w studiu Czwórki
Anna Migacz-Lesińska i Harel, a także Kasia Dydo i Karina Terzoni w studiu CzwórkiFoto: Czwórka

Tymczasem, jak tłumaczyły projektantka mody Anna Migacz-Lesińska i blogerka modowa Harel - marże sklepowe w "sieciówkach" są dużo wyższe niż u projektantów, którzy z kolei wyższe mają koszty produkcji. - W dużych sklepach ceny są mocno zawyżone w stosunku do jakości - mówiły ekspertki i tłumaczyły niektóre "tajemnice wyprzedaży". - Ceny ubrań początkowo są zawyżane, by potem klientki miały wrażenie większych obniżek - tłumaczyły w rozmowie z Kasią Dydo i Kariną Terzoni.

Ekspertki i prowadzące zastanawiały się też, dlaczego te same rzeczy we Włoszech kosztują mniej niż w Polsce i z jakiego powodu ceny na stronach internetowych są inne od tych na sklepowych metkach. Opowiadały także o eksperymencie pewnej amerykańskiej firmy, dzieki któremu udowodniono, że dla wielu klientów cena wcale nie jet najważniejszym czynnikiem podczas dokonywania zakupu.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna DydoKarina Terzoni

Goście: Anna Migacz-Lesińska (projektantka mody, twórczyni marki Mniskha), Harel (blogerka modowa)

Data emisji: 8.01.2016

Godzina emisji: 13.00

kd/mg

Czytaj także

Macademian Girl: blogowanie otwiera i poszerza horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 13:30
Tamara Gonzalez Perea jest dyplomowaną architektką wnętrz, ale realizuje się w modzie. Jej blog Macademian Girl śledzi prawie 5,5 tysiąca fanów, profil na Facebooku ma blisko 100 tys. polubień. - Znalazłam pomysł na życie i go realizuję - mówi blogerka. - To cudowne uczucie żyć z pasji. Bo choć pracuję, to jednak nie czuje się jakbym była w pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Blogerka Maffashion: autentyczność to klucz to sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 15:00
Twórczyni "Maffashion", uważana jest za jedną z najlepszych blogerek modowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Madame Julietta zdradziła w Czwórce, jak zdobyć popularność w sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekskluzywny Menel: jeśli chodzi o modę mężczyźni są oporni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 17:50
- Podejście mężczyzn do mody zmienia się, ale wciąż zbyt wolno - mówi Kamil Pawelski, bloger modowy znany jako Ekskluzywny Menel. Przekonuje też, że ubiór dopełnia naszą osobowość.
rozwiń zwiń