Piękno w modzie? "Definicja nie istnieje"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 12:20
- Na wystawie "Wykrój. Moda. Tarnów" zgromadziliśmy dzieła, które próbują odpowiedzieć odpowiedzieć na pytanie "co dzieje się z kobietą, kiedy mówimy o niej, że jest piękna". Bo sama definicja piękna nie istnieje - opowiada kurator Marcin Różyc.
Audio
  • Finisaż wystawy "Wykrój. Miasto. Tarnów". Dlaczego warto wybrać się do Tarnowa? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Wystawę Wykrój. Miasto. Tarnów w BWA w Tarnowie będzie można oglądać do 28 sierpnia 2016 roku (zdj. ilustracyjne)
Wystawę "Wykrój. Miasto. Tarnów" w BWA w Tarnowie będzie można oglądać do 28 sierpnia 2016 roku (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/ArtsyBee/dom. publiczna

Na ekspozycji prezentowanej w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych znajdziemy m.in. pracę Krzysztofa Maniaka inspirowaną renesansowym nagrobkiem z katedry w Tarnowie. - W tradycyjnym języku historii sztuki to dzieło uznawane jest za najpiękniejszą rzeźbę nagrobną na północ od Alp. Artysta zinterpretował je krytycznie - wyjaśnia gość Czwórki i opowiada o tym, w jaki sposób owo piękno pozbawiło kobietę charakteru i wolności.

Marcin Różyc tłumaczy też, dlaczego producent muzyki elektronicznej okazał się być świetnym nauczycielem historii mody i zdradza, w jaki sposób kapelusz stał się symbolem tarnowskiej elegancji.     

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska i Ula Kaczyńska

Gość: Marcin Różyc (krytyk mody, kurator wystawy "Wykrój. Miasto. Tarnów" w BWA w Tarnowie)

Data emisji: 26.08.2016

Godzina emisji: 8.10

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tatuaż artystyczny. Wyraź siebie raz na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 14:07
- Ludzie przestają postrzegać tatuaż jako coś złego. Doceniają długie godziny pracy i fakt, że stworzono dzieło unikatowe, coś wyjątkowego - mówił w Czwórce Patryk Chybowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy turystki idą w góry... stawiają na estetykę

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 11:50
Świadomość górskich turystów rośnie z roku na rok. Mimo to wciąż na tatrzańskich szlakach spotykamy damy w klapkach czy panów w japonkach.
rozwiń zwiń