Kobiety na straży porządku. Służba to pasja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 15:00
- Do naszych zadań należy nie tylko osobista ochrona VIP-ów, ale też cała otoczka, której nie widać, czyli logistyka, zabezpieczanie informatyczne i pirotechniczne - tłumaczyła w Czwórce Roksana Badach, jedna z najmłodszych pracowniczek Biura Ochrony Rządu.  
Audio
  • O pracy kobiet w Biurze Ochrony Rządu opowiada Roksana Badach (Dzień kobiet/Czwórka)
Czy kobiety lepiej sprawdzają się w służbach specjalnych niż mężczyźni? (zdjęcie ilustracyjne)
Czy kobiety lepiej sprawdzają się w służbach specjalnych niż mężczyźni? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: YuriyZhuravov/Shutterstock.com

Służba w Biurze Ochrony Rządu od zawsze była jej marzeniem, a wzorem w tym względzie był jej starszy brat. - Chodziłam do szkoły sportowej i trenowałam łucznictwo. Mój brat pracował w służbach i to mnie naprawdę fascynowało. Z tyłu głowy zawsze wiedziałam, że tym chcę się zajmować - wspominała Roksana Badach.

Roksana Badach Aby zostać funkcjonariuszem BOR-u, trzeba przygotowywać się wiele lat. Warto na przykład uprawiać sport, który kształtuje charakter

Kobiety pracujące w Biurze Ochrony Rządu stanowią niespełna dziewięć procent wszystkich funkcjonariuszy. W rozmowie z Kasią Kornet i Olą Jasińską Roksana Badach zdradzała, czy istnieją różnice w traktowaniu pełniących służbę panów i pań. - Nie ma podziału na zadania stricte męskie i kobiece. Najważniejsza jest umiejętność współdziałania w grupie - przekonywała zaproszona funkcjonariusz BOR-u.

Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia dowiecie się, jak wygląda proces rekrutacji na funkcjonariusza BOR-u, dlaczego decyzja o podjęciu tej pracy powinna być przemyślana, jak pracownicy BOR-u radzą sobie ze stresem oraz czy można pogodzić wykonywanie tego zawodu z życiem rodzinnym.

Sprawdź też:
oprah winfrey pap 1200.jpg
Oprah Winfrey. Szyja, która kręci głową Ameryki

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna Kornet i Aleksandra Jasińska

Gość: Roksana Badach (funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu)

Data emisji: 5.05.2017

Godzina emisji: 8.15

jsz/kd

Czytaj także

Czy kobiety potrzebują pomocy w dotarciu do celu?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 16:50
- Moja babcia po zburzonej Warszawie jeździła w spódnicy na motocyklu. Dla mnie to pojazd bardzo kobiecy i hobby, które nie wymaga męskiej pomocy - przekonuje Weronika Kwapisz, która na motocyklu zwiedza świat.
rozwiń zwiń