Joanna Hoffman. Prawa ręka Steve'a Jobsa

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 16:58
Jej ojciec, Jerzy Hoffman, zapisał się na kartach polskiej kinematografii, a ona stała się częścią świata nowych technologii. Joanna Hoffman współpracowała ze Steve'em Jobsem i była częścią zespołu, który stworzył pierwszy komputer osobisty firmy Apple - Macintosh.
Audio
  • Szkic do portretu Joanny Hoffman (Dzień Kobiet/Czwórka)
W filmie Steve Jobs w rolę Joanny Hoffman wcieliła się Kate Winslet (tutaj na zdjęciu z Michaelem Fassbenderem)
W filmie "Steve Jobs" w rolę Joanny Hoffman wcieliła się Kate Winslet (tutaj na zdjęciu z Michaelem Fassbenderem)Foto: PAP/Photoshot/Francois Duhamel

Joanna Hoffman była pierwszą kobietą w tej drużynie. - Kiedy razem ze Steve'em Jobsem pojechali negocjować z Japończykami, ci długo namawiali ją, żeby poszła sobie pooglądać miasto i sklepy. Jobs interweniował. Wytłumaczył, że to ona rządzi w tym duecie - opowiada Wojciech Pietrusiewicz z "iMagazine".

Czytaj także
Golshifteh Farahani 1200 pap.jpg
Golshifteh Farahani - gwiazda na wygnaniu

Do Apple'a trafiła jako 25-latka i nie miała żadnego doświadczenia w projektowaniu elektroniki. Była za to wygadana i miała temperament, który zaimponował Jeffowi Ruskinowi - pomysłodawcy komputera Macintosh. W firmie Jobsa zajmowała się m.in. testowaniem rozwiązań i pracą nad interfejsem. Była także autorką książki, którą trzymał w ręku każdy użytkownik "maca". Joanna Hoffman wyspecjalizowała się również w sprowadzaniu na ziemię szefa-marzyciela oraz w stanowczym mówieniu "nie". O czym więcej w materiale Martyny Ogonek.     

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Data emisji: 30.06.2017

Godzina emisji: 6.31

kul/ei

Czytaj także

Loda Halama. Pierwsze nogi Drugiej Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:00
Tancerka rewiowa, aktorka, symbol szampańskiego dwudziestolecia międzywojennego i kobieta, o której mówiło się "polska Josephine Baker". Czego nie wiemy o Lodzie Halamie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Rylik: boks to bardzo ludzki sport

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:00
- Nie każdy mężczyzna i nie każda kobieta się do tego nadaje. Tu trzeba mieć odpowiednie umiejętności, odpowiednią konstrukcję psychiczną, no i absolutną pewność siebie - mówi Agnieszka Rylik, z którą Aleksandra Jasińska i Karina Terzoni rozmawiają o jej książce "Nokaut. Historia bokserki".
rozwiń zwiń