Agnieszka Rylik: boks to bardzo ludzki sport

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:00
- Nie każdy mężczyzna i nie każda kobieta się do tego nadaje. Tu trzeba mieć odpowiednie umiejętności, odpowiednią konstrukcję psychiczną, no i absolutną pewność siebie - mówi Agnieszka Rylik, z którą Aleksandra Jasińska i Karina Terzoni rozmawiają o jej książce "Nokaut. Historia bokserki".
Audio
  • Agnieszka Rylik o poeności siebie w boksie i w życiu (Dzień Kobiet/Czwórka)
Agnieszka Rylik
Agnieszka Rylik Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Agnieszka Rylik W życiu są emocje i nie ma takich reguł jak w sporcie. Teraz już umiem mówić prosto w oczy to, co myślę

W "Dniu Kobiet" światowa mistrzyni kickboxingu opowiada o drodze na sportowy szczyt, wielkim boksie oraz jego kulisach, ale przede wszystkim o tym, z jakimi stereotypami musiała, szczególnie na początku swojej kariery walczyć. - Sport nie zabija kobiecości, chociaż zawsze mi mówiono: "taka ładna i mądra to, co ty będziesz w takim sporcie robić". A ja po prostu uwielbiam tę walkę - wspomina Agnieszka Rylik. - Na początku bardzo dużym wsparciem była moja mama. Brała krople uspakajające, no i jeździła ze mną po świecie, żeby stać przy ringu - dodaje.

Dzięki swoim umiejętnościom Agnieszka Rylik zyskała przydomek "Lady Tyson", a w Czwórce zdradza niektóre tajniki swojej bokserskiej sztuki. - Ręka to jest wykończenie. Najważniejsza jest praca skrętowa. Zawsze miałam bardzo mocne nogi i plecy. Potrafiłam całą swoją masę włożyć w cios - chwali się mistrzyni kickboxingu. A co w boksie jest z szermierki? Jak Agnieszka Rylik radzi sobie z presją? Za co uwielbia twórczość Edyty Bartosiewicz? Oraz jaki pierwszy cios zaliczyła przy porodzie?

Agnieszka Rylik Boks jest dość łatwy. Chodzi o zadaniowość i wiarę w siebie

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Agnieszka Rylik (mistrzyni kickboxingu, autorka książki "Nokaut. Historia bokserki")

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 8.15

jsz/kd

Czytaj także

Kobiety- fighterki w zaciekłej walce na ringu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 13:00
- Nasz kraj otworzył się na sporty walki. MMA traktujemy jako sport, a nie chuligańskie wybryki - mówi Łukasz Chmal, prezes Żeńskiej Federacji Sportów Walki. Nic więc dziwnego, że czwarta edycja Gali "Ladies Fight Night" cieszy się sporą popularnością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety na straży porządku. Służba to pasja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 15:00
- Do naszych zadań należy nie tylko osobista ochrona VIP-ów, ale też cała otoczka, której nie widać, czyli logistyka, zabezpieczanie informatyczne i pirotechniczne - tłumaczyła w Czwórce Roksana Badach, jedna z najmłodszych pracowniczek Biura Ochrony Rządu.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Rosłaniec: moje bohaterki dorastają ze mną

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 14:36
Po "Galeriankach" mówiła, że więcej nie zrobi filmu o nastolatkach, podobnie było po "Bejbi blues", jednak jej najnowsza produkcja "Szatan kazał tańczyć" dotyka podobnych wątków. - Jak mówisz, że nigdy więcej czegoś nie zrobisz, to wychodzi odwrotnie. Chciałabym zrobić film, dziejący się w innym świecie - mówiła reżyserka Kasia Rosłaniec.     
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barbara Hulanicki: ubierałam gwiazdy zanim zabłysły

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 14:00
Wylansowała tanią modę i styl "Biba Look", który nadal inspiruje fashionistki na całym świecie. W latach 60. w jej sklepie bywali m.in. Mick Jagger, Mia Farrow i Brigitte Bardot. Dziś Barbara Hulanicki wraca do swoich korzeni.
rozwiń zwiń