Czym jest efekt Google? Cyberchoroby - przypadłości XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 10:00
Efekt Google, nomofobia czy depresja facebookowa - to już nie wymysły, a choroby XXI wieku, na które uskarża się coraz więcej młodych ludzi.
Audio
  • Chorob e-lokomocyjna czy nomofobia mogą być naprawdę groźne. Jak ocenić, czy jesteśmy na nie podatni i ustrzec się przed nimi? (Czwórka/Efekt: WOW)
Twój czas pracy już dawno miną, a ty wciąż nie potrafisz odejść od komputera? Możesz być poważnie chory
Twój czas pracy już dawno miną, a ty wciąż nie potrafisz odejść od komputera? Możesz być poważnie choryFoto: Glow Images/East News

"No mobile phobia" - przypadłość zwana w skrócie nomofobią, to lęk przed brakiem możliwości korzystania z telefonu komórkowego. Innymi często spotykanymi schorzeniami związanymi z korzystaniem z nowych technologii są: depresja facebookowa czy tzw. efekt Google.

- Nowinką jest choroba e-lokomocyjna. Nowoczesne interfejsy są bowiem tak projektowane, tak dynamiczne, że u niektórych wywoływać mogą efekty podobne do choroby lokomocyjnej - mówił Tomasz Domański z Chip.pl. Ekspert tłumaczył także m.in. czym jest syndrom fantomowego dzwonka i ostrzegał, jak ustrzec się przed tego typu schorzeniami.

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Norbert Michalak

Data emisji: 31.03.2015

Godzina emisji: 17.00

kd/ei

Czytaj także

Korporacje, które "zjadają" inne korporacje - jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 18:00
- To stosunkowo nowa moda. Zjawisko ostatnio przybiera na sile – mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tablet kontra smartwatch - przyszłość technologii mobilnych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 10:00
W połowie października miała miejsce prezentacja nowego tableta firmy HTC, nowy sprzęt pokazuje światu także Apple. Jak przyznaje Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3", ten rynek właściwie jednak już się nasycił.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aplikacje geolokalizacyjne śledzą niewiernych małżonków?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 16:18
- Rezygnując z cywilizacji, rezygnujemy z inwigilacji - mówił w Czwórce Maciej Gajewski, z redakcji magazynu "Chip". Czy śledzenie z użyciem smartfona jest legalne?
rozwiń zwiń