Tablet kontra smartwatch - przyszłość technologii mobilnych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 10:00
W połowie października miała miejsce prezentacja nowego tableta firmy HTC, nowy sprzęt pokazuje światu także Apple. Jak przyznaje Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3", ten rynek właściwie jednak już się nasycił.
Audio
  • Tablety czy smartwatche? - jaki sprzęt podbije rynek w przyszłości? - rozmowa z Marcinem Kubickim (Czwórka/Efekt:WOW)
Tablet
TabletFoto: Glow Images/East News

Tablety stają się coraz cieńsze, coraz bardziej wydajne, mają coraz większe wyświetlacze i coraz wyższą rozdzielczość. Czy da się jeszcze bardziej unowocześnić ten sprzęt? - Dochodzimy do "ściany". 2560 pikseli, 2-3 GB pamięci ram, czyli potężne procesory - to sprawia że tablety stają się powoli niesamowitymi maszynami, podobnymi do laptopów, które mamy w domach - mówi Kubicki. - Apple zoptymalizował swój sprzęt do granic możliwości. Nie potrzebuje już właściwie żadnych nowych specyfikacji. A części do tabletów stają się coraz tańsze, więc konkurencyjne firmy nie mają problemów, by także jak najlepiej wyposażyć urządzenia, które wypuszczają na rynek.

Dlatego pamięć masowa o pojemności 128 Gb właściwie powoli przestaje robić wrażenie na przeciętnym userze. Jak przyznaje Kubicki, teraz czas na nowe wyzwania przez gigantami technologii mobilnej: smartwatche. Zwłaszcza, że na część sprzętu zakupionego na początku boomu tabletowo-iPadowego nie ma już aktualizacji oprogramowania, przez co staje się on coraz mniej użyteczny.

Czytaj także: Korporacje, które "zjadają" inne korporacje. Jak to działa? <<<

Czy w dostosowaniu sprzętu mobilnego do potrzeb użytkowników pomoże unifikacja systemów operacyjnych? - Robi to już Microsoft. Windows 10 będzie taki sam na smartfonie, tablecie i laptopie - tłumaczy Kubicki. - Apple także szykuje się do takiej operacji, ale zanim to zrobi, może być już za późno.

Dlaczego w przyszłości, zdaniem Kubickiego, rynkiem technologii mobilnych zawładną smartwatche, jednak hitem sprzedażowym wciąż pozostają Iphony i jak będzie się rozwijał rynek technologii mobilnych w Polsce? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z Marcinem Kubickim z audycji "Efekt: WOW" .

(kd/mm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec kultowych telefonów. Jaka przyszłość czeka Nokię?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 18:46
Firma Nokia powstała w 1865 roku. Wówczas fabryka ta produkowała masę papierniczą, następnie kable i galanterię gumową. Dopiero po przeprowadzce do fińskiego miasteczka o nazwie Nokia narodziła się korporacja, którą znamy dziś. Tam bowiem zaczęto produkować szeroko pojętą elektronikę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pułapki internetu. Jak nie dać się wirusom?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 20:02
"Rosja zaatakowała Polskę", "uczniowie od przyszłego roku szkolnego w sobotę będą musieli chodzić do szkoły" - to tylko niektóre z "gorących newsów", którymi zalewany jest Facebook.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki internet wybrać? "Do nauki wystarczy mobilna sieć"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 08:00
Początek roku akademickiego to czas, w którym poza wyzwaniami, jakie stawia przed nami uczelnia, musimy sprostać także tym bardziej przyziemnym, jak organizacja własnego życia. Jednym z niezbędnych narzędzi naukowych każdego studenta jest internet. Jak znaleźć właściwego operatora, w jakiego typu sieć inwestować i czy to się w ogóle opłaca?
rozwiń zwiń