Kiczowate pamiątki, śmieszne zabawki - co kupowaliśmy jako dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 18:00
Ciupagi, szklane kulki i żelowe pająki - w wakacyjnych kurortach i górskich schroniskach każdy musiał je mieć. Zapraszamy w sentymentalną podróż do przeszłości.
Audio
  • Śmieszne czy straszne? Wakacyjne gadżety sprzed lat (Efekt: WOW/Czwórka)
Stragany w turystycznych miejscowościach uginają się od pamiątek - wiele z nich to plastikowe, tandetne zabawki z Chin
Stragany w turystycznych miejscowościach uginają się od pamiątek - wiele z nich to plastikowe, tandetne zabawki z ChinFoto: GlowImages/EastNews

Kieszonkowe, które dostawaliśmy, jadąc na kolonie i obozy, rzadko udało się wydać rozsądnie. Najczęściej jako dzieci roztrwanialiśmy pieniądze na modne, chociaż niekoniecznie warte swojej ceny, gadżety. Nasi słuchacze wymieniają swoje, wątpliwej jakości, wakacyjne zdobycze, takie jak czapka z wentylatorem, który zepsuł się następnego dnia, kubek z góralką "made in China", żelowe łapki i pająki, najróżniejsze kulki i piłeczki, bransoletki, pierścionki oraz oczywiście ciupagi z Zakopanego.

W audycji zapytaliśmy też tych, którzy dziś mają po kilka-, kilkanaście lat, co najchętniej przywożą z wakacji. A do studia dodzwonił się słuchacz, który kiedyś z wakacji przywiózł... drewniany kajak!

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 10.08.2015

Godzina emisji: 16.00

mg/jp

Czytaj także

Czwórka w Sopocie. Na tropie miejskich legend

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 17:50
Radiowa Czwórka na Placu Przyjaciół Sopotu spotkała się ze słuchaczami, siłowała z triathlonowcami oraz zwiedzała Trójmiasto w niecodzienny sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

JDabrowsky i jego patent na wakacje - gry miejskie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 10:39
- Jeśli chcemy być zdrowi i mieć cerę niczym Selena Gomez, warto wyjść z domu - przekonywał w Czwórce youtuber Janek Dąbrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Questing - turystyka z zagadkami nie tylko dla dzieciaków

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 11:39
Jeśli lubicie podchody, questing jest wymarzonym zajęciem właśnie dla was. - Dzięki tej grze nawet miejsca, które znamy już bardzo dobrze, możemy odkrywać na nowo - mówi Łukasz Wilczyński.
rozwiń zwiń