Aleksandra Pisula: "Atak paniki" powstał z bezradności

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 12:20
- Scenariusz do "Ataku paniki" powstał z bezbronności i z bezradności. Z poczucia, że jeśli sami nie stworzymy sobie środowiska pracy, to na film, w którym chcielibyśmy zagrać, długo będziemy musieli czekać - opowiada aktorka i współscenarzystka Aleksandra Pisula. 
Audio
  • O "Ataku paniki" opowiada aktorka i współscenarzystka Ola Pisula (Hrapkowidz/Czwórka)
Aleksandra Pisula w studiu Czwórki
Aleksandra Pisula w studiu Czwórki Foto: Czwórka

Aleksandra Pisula Jako widz kino i teatr traktuję bardzo terapeutycznie. Jestem uzależniona od oglądania seriali i filmów, od chodzenia na spektakle

Gość Czwórki scenariusz tworzyła z Bartłomiejem Kotschedoffem, także aktorem występującym w "Ataku paniki" [RECENZJA >>>]. - Śmiejemy się, że byliśmy wtedy w kryzysie emocjonalno-finansowym. Co więcej, rozejrzeliśmy się dookoła i wyszło na to, że wszyscy znajdują się w tym samym punkcie, co my - śmieje się Aleksandra Pisula. - Postanowiliśmy napisać historię o tym, że bardzo dużo mówimy, a mało rozmawiamy. Że stwarzamy siebie w mediach, ale nie w rzeczywistości - dodaje.  

Początkowo akcja filmu miała dziać się we Włoszech, w Neapolu, na tle kryzysu śmieciowego, który był dla twórców ekwiwalentem emocji spychanych pod dywan. Potem znalazł się reżyser, który miał pomysł na tę opowieść i koncepcja nieco się zmieniła. Aleksandra Pisula opowiada o współpracy z reżyserem Pawłem Maśloną, o samotności swojej bohaterki i o atakach paniki. 

W audycji Beata Kwiatkowska rozmawia także z montażystką "Ataku paniki" - Agnieszką Glińską.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Aleksandra Pisula (aktorka, współscenarzystka "Ataku paniki")

Data emisji: 21.01.2018

Godzina emisji: 14.13

kul/mg

Czytaj także

"Serce nie sługa". Plejada gwiazd w miłosnej historii

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 13:15
Nowy film Filipa Zyblera, do którego właśnie zakończyły się zdjęcia i który na ekranach naszych kin zagości w pierwszej połowie 2018 roku to historia o poszukiwaniu miłości oraz zabawne spojrzenie na współczesne związki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2018. O nowym roku w polskim kinie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 13:00
Wśród polskich premier 2018 roku są m.in. "Zimna wojna" laureata Oscara Pawła Pawlikowskiego, ekranizacja powieści Joanny Bator w reż. Borysa Lankosza oraz nowy film Kingi Dębskiej "Plan B".
rozwiń zwiń