Czym jest odpowiedzialna moda?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 15:53
W projektowaniu i produkcji ubrań coraz większą rolę odgrywają ekologia oraz prawa człowieka. Czy mamy do czynienia z przełomem w świecie produkcji ubrań?
Czym jest odpowiedzialna moda?
Foto: Glow Images/East News

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czym jest odpowiedzialna moda, pomogą nam Maria Huma - koordynatorka sprawiedliwego handlu w Polsce, Magda Płonka - autorka pierwszego podręcznika o odpowiedzialnej modzie "Etyka w modzie" oraz wykładowca w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru, w której projektanci nie mogą szyć ubrań ze skóry.

PRZECZYTAJ TEŻ: Eko moda - chwilowy trend czy stała tendencja?

W jaki sposób egzekwować prawa człowieka w fabrykach ubrań w Azji? Czy można wymusić na wielkich korporacjach, aby stosowały takie same zasady dla pracowników we wszystkich miejscach na świecie?

Zapraszamy do dyskusji w audycji "Mamy to" we wtorek 28 października. Początek w samo południe.

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Etyka w modzie" jest modna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 13:00
"Etyka w modzie” to kompletny przewodnik po kontrowersyjnym temacie etycznych postaw w modzie. W Polsce to jedyna tak obszerna publikacja na ten temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eko Patrol ratuje zwierzęta całą dobę

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 16:30
Chociaż instytucja Eko Patroli funkcjonuje praktycznie w każdym dużym mieście, niewielu Polaków zdaje sobie sprawę, czym w zasadzie się zajmują. A działalność to niezwykle ważna i przydatna. My przyjrzeliśmy się, jak wygląda w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat modelingu wymaga twardego charakteru

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 18:30
W powszechnej opinii modele i modelki prowadzą wspaniałe życie, w którym muszą jedynie dobrze wyglądać, a reszta przychodzi sama. Podróże w najpiękniejsze zakątki świata, popularność, duże pieniądze - to wszystko kusi miliony młodych ludzi z całego świata.
rozwiń zwiń