Eko Patrol ratuje zwierzęta całą dobę

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 16:30
Chociaż instytucja Eko Patroli funkcjonuje praktycznie w każdym dużym mieście, niewielu Polaków zdaje sobie sprawę, czym w zasadzie się zajmują. A działalność to niezwykle ważna i przydatna. My przyjrzeliśmy się, jak wygląda w Warszawie.
Audio
  • Piotr Mostowski, założyciel i szef Eko Patrolu, opowiedział o działalności tej instytucji (Czwórka/Mamy to)
Eko Patrol ratuje zwierzęta całą dobę
Foto: Glow Images/East News

- W największym skrócie: zajmujemy się zwalczaniem bezdomności zwierząt - powiedział w "Mamy to" Piotr Mostowski, założyciel i szef Eko Patrolu. - Chodzi tutaj o zwierzęta, które uległy wypadkom, zostały porzucone, są zagubione - sprecyzował.
Numer do Eko Patrolu jest taki sam, jak do straży miejskiej - 986. Wybierając go w przypadku, gdy widzimy jakieś zwierzę koniecznie wymagające szybkiej pomocy, możemy liczyć na przyjazd fachowej załogi. - Pracujemy 24 na dobę, jest to całodobowa służba przez wszystkie dni w roku - podkreślił Mostowski.

PRZECZYTAJ: Zwierzęta też bywają nieśmiałe

Eko Patrol swoją działalnością obejmuje wszystkie zwierzęta. Jakie są najczęstsze zgłoszenia? - Przede wszystkim błąkające się psy, ranne ptaki. Również zdarzają się, całkiem często, różne egzotyczne zwierzęta - jaszczurki, węże, żółwie. Czasami przyjeżdżają one "na gapę" z różnych egzotycznych krajów - opowiedział założyciel instytucji.
Więcej o działalności Eko Patrolu w zapisie audycji "Mamy to".
Jeśli macie wątpliwości w jakimś temacie, chcielibyście uzyskać radę - piszcie na adres dajesz.rade@polskieradio.pl!
ac/bch

Czytaj także

Jak wychować psa? Koncentrować się na tym, co robi dobrze

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 10:00
Dogs Trust to największa brytyjska, pozarządowa organizacja, zajmująca się pomocą psom i wychowaniem ich w Wielkiej Brytanii. Jak przyznaje Marta Kurpińska, Polka, pracująca w jednym z tamtejszych ośrodków, podczas szkolenia czworonoga warto skupiać się na tym, co robi dobrze, zamiast karać go za błędy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Wojnarowski: "Bella Mia" to film stworzony z miłości do przyrody

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 09:00
- Zabijając chore zwierzęta nie zastanawiamy się nad tym, że przecież one też czują, kochają, myślą - mówi w Czwórce Arkadiusz Wojnarowski, producent polsko-czeskiego filmu "Bella Mia", który właśnie wchodzi do kin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żółwie błotne - chrońmy skarb Polesia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 22:00
Polesie to kraina słynąca z pięknych lasów i licznych zbiorników wodnych. Prawdziwym skarbem tego regionu są żółwie błotne, jedyne, które żyją na wolności w naszym kraju.
rozwiń zwiń