Przedpremierowy odsłuch nowego krążka Justice

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 19:01
Premiera trzeciego albumu Justice zatytułowanego "Woman" już 18 listopada. Tymczasem, jako jedyni w Polsce przed premierą, wyłonieni na drodze konkursu słuchacze Czwórki mieli okazję posłuchać płyty.
Audio
 • Słuchacze Czwórki mówią o nowym albumie Justice - "Woman" (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Przedpremierowy odsłuch w Czwórce. Nowy album Justice - Woman
Przedpremierowy odsłuch w Czwórce. Nowy album Justice - "Woman"Foto: Czwórka

Spośród dziesięciu zaproszonych słuchaczy w "Muzycznym Lunchu" czworo z nich - Marzena i Kamil oraz Piotr i Błażej - podzieliło się z nami swoimi wrażeniami. Jak słuchało im się nowego krążka Justice? Dlaczego jest on "doszlifowany" i co ma wspólnego z Janem Sebastianem Bachem? Tego dowiecie się z nagrania audycji, w której Norbert "Bert" Borzym przypomniał również wcześniejsze kawałki formacji, a także zaprezentował single zapowiadające nowy album.


***

Gaspard Augé i Xavier de Rosnay, czyli elektroniczny francuski duet Justice, kazali czekać na swoją trzecią dużą płytę długo, bo aż pięć lat. Nowego albumu Francuzów ich fani doczekają się już za chwilę, bo 18 listopada 2016 roku. Tego dnia ukaże się wydawnictwo o tytule "Woman". Promuje je obecnie znakomita singlowa piosenka "Randy".

Gaspard i Xavier przygotowali na trzecią płytę 10 kompozycji. Wśród nich jako pierwszą ujawniono "Safe And Sound", która zebrała doskonałe recenzje. W tym tygodniu poznaliśmy singiel "Randy". Wokal w piosence należy do Morgana Phalena, który współpracował już wcześniej z Justice. Francuzi wspaniale, na zasadzie łączenia przeciwieństw, pomieszali tu popową chwytliwość z orkiestracjami.

"Randy", imię zarówno męski, jak i żeńskie, w zamyśle Gasparda i Xaviera oddawać ma zmienną naturę muzyki, wielość wpływów. Nie tylko w tym konkretnym singlu, lecz również na całej płycie "Woman". Francuzi chcą dać do zrozumienia, że przeciwności przyciągają się. Elektronika nie wyklucza potężnego gitarowego grania, a balladę można zestawić z mocnym beatem.

Członkowie Justice jak zwykle zaprosili do współpracy różnych gości. Oprócz wspomnianego Phalena jest też London Contemporary Orchestra i chór (m.in. "Safe And Sound", "Close Call"), francuski wokalista Romuald, czy Johnny Blake z brytyjskiej grupy Zoot Woman.

Okładkę z ikonicznym już krucyfiksem zaprojektowała Charlotte Delarue (m.in. Metronomy, Chromeo).

Tracklista płyty "Woman":

 1. Safe And Sound
 2. Pleasure
 3. Alakazam!
 4. Fire
 5. Stop
 6. Chorus
 7. Randy
 8. Heavy Metal
 9. Love S.O.S
 10. Close Call

Dotychczasową dyskografię Xaviera de Rosnaya i Gasparda Augé, laureatów Grammy z 2009 roku, zamyka album "Audio, Video, Disco" z 2011 roku.

***

Tytuł audycji: "Muzyczny Lunch"

Prowadzący: Norbert "Bert" Borzym

Goście: Marzena i Kamil oraz Piotr i Błażej (słuchacze Czwórki)

Data emisji: 15.11.2016

Godzina emisji: 13.04

mat. pras./jsz/gs

Czytaj także

Tomasz Stańko: muzyk ćwiczy stale

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 14:00
- Mi się wydaje, że wszyscy muzycy ślęczą na tym swoim instrumentem - mówi jazzman, którego "New York Times" nazwał "trębaczem wolności". - To jest nasz los, pewien rodzaj samotności, rodzaj medytacji - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duit: nie boję się słowa pop

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:04
- Nad pierwszą płytą pracuje się całe życie. To zbiór doświadczeń - opowiadał o powstaniu swojej debiutanckiej płyty "Now I’m here" Duit, czyli Piotr Krygiel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bovska jest jak dobra czarna kawa

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 16:14
Jej wydana w marcu tego roku płyta "Kaktus" odnosi ogromny sukces, jednak, jak mówi artystka - istnieje w niej potrzeba wyrzucania z siebie kolejnych piosenek. W "Stacji Kultura" Bovska zdradza plany na najbliższą przyszłość.
rozwiń zwiń