Dj Anusz: w Andrzeju Zausze siedział groove

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 16:49
Jeszcze w zeszłym roku i na poczatku bieżącego, aby upamiętnić 25 lat po śmierci Andrzeja Zauchy, razem z Błażejem Górniakiem Dj Anusz nagrał dwa mixtape'y: "Zaufaj sobie" oraz "Magia to ja". Znajdziemy na nich prawie 80 utworów legendarnego wokalisty.
Audio
  • Dj Anusz o mixtape'ach z muzyką Andrzeja Zauchy (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Opole 1989. Piosenkarka i aktorka Monika Borys i Andrzej Zaucha
Opole 1989. Piosenkarka i aktorka Monika Borys i Andrzej ZauchaFoto: PAP/Krzysztof Świderski

Dj Anusz Andrzej Zaucha frazowanie i jazzowe śpiewanie miał w małym palcu

- Andrzej Zaucha był muzycznym samoukiem, a jednak doskonale czuł się w każdej muzycznej konwencji, od soulu i funku aż po operę - przekonywał w "Muzycznym Lunchu" Dj Anusz. - Nie jest jednak łatwo dotrzeć do nagrań z jego muzyką - tłumaczył. 

Jak rozpoczęła się jego fascynacja utworami tego klasyka polskiej piosenki? - Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To jest składowa różnych okoliczności. Postanowiłem sprawdzać jego muzykę, zaczęło się od składankowej płyty, a potem odkryłem jak fantastyczny jest ten najczarniejszy głos w polskiej muzyce rozrywkowej. - wyjaśniał zaproszony gość.

Dj Anusz Boli mnie to, że o Zausze wspomina się jedynie przez pryzmat sensacyjnych okoliczności jego śmierci

Dziś twórczość Andrzeja Zauchy spowita jest mgłą zapomnienia, a Dj Anusz mówił, co należałoby zrobić, żeby przywrócić ją słuchaczom, szczególnie tym z młodszego pokolenia. W rozmowie z Numerem Razem muzyk opowiadał też, jak nad mixtape'ami pracował, jak zostały one przyjęte po premierze oraz czy do muzyki Andrzeja Zauchy pasują amerykańskie cuty. Z nagrania audycji dowiecie się również, gdzie Dj Anusza będzie można w najbliższym czasie usłyszeć.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Michał Witak

Gość: Dj Anusz

Data emisji: 23.02.2017

Godzina emisji: 13.18

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Planetarny folklor" Wacława Zimpla

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 14:10
Niezależność, jedna z artystycznych obsesji Wacława Zimpla, szybko stała się jego znakiem rozpoznawczym. W Czwórce klarnecista, kompozytor i jazzman opowiadał o zawiłościach muzyki hinduskiej oraz próbował przypomnieć sobie wszystkie formacje, z którymi grał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hades "Świattło". Krążek o zmianie o 180 stopni?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 12:30
- Dla mnie "Świattło" ma swoją własną metaforę. Mam takie założenie, żeby to, co przekazuję było interpretowane przez odbiorców. Każda interpretacja jest spoko - zdradzał w Czwórce Hades, czyli Łukasz Bułat-Mironowicz.
rozwiń zwiń