SnowFest. "Impreza dla ludzi, którzy nie zapadają w sen zimowy"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 15:20
Rudimental, Röyksopp, PRO8L3M i Kaliber 44 wystąpią na festiwalu SnowFest w Szczyrku. - Przygotowania idą zgodnie z planem, właśnie montujemy sceny. Spodziewamy się, że w tym roku odwiedzi nas 16 tysięcy osób. Bramy otwieramy w piątek, 1 marca, o godz. 18.00 - mówi Igor Fleiszer, organizator imprezy. Czwórka jest patronem wydarzenia i zaprasza do Czwórkowej InstaStrefy w Miasteczku Festiwalowym. 
Igor Fleiszer jako iRobot na festiwalu SnowFest.
Igor Fleiszer jako iRobot na festiwalu SnowFest.Foto: mat. prasowe / SnowFest Festival
  • SnowFest to jedyny w Polsce zimowy festiwal, który łączy muzykę ze sportem.
  • Festiwal odbywa się w Szczyrku już od 10 lat, a Czwórka jest jego patronem medialnym.
  • - SnowFest jest dla ludzi, którzy nie zapadają w zimowy sen i lubią energetyczną muzykę - mówi organizator Igor Fleiszer.
  • W tym roku SnowFest odbędzie się w dniach 1-2 marca.
  • Sprawdź, o której o SnowFeście usłyszysz w Czwórce.

Dla kogo jest SnowFest?

- SnowFest jest dla osób, które nie zapadają w zimowy sen i lubią bawić się bez względu na porę roku - mówi Igor Fleiszer. - Mamy bardzo świadomą publiczność, która ceni sobie energetyczną muzykę. A ta w naszym line-upie znajduje się od dekady. Tym kluczem od lat kieruje się w doborze artystów i bardzo cieszę się, że w tym roku przed uczestnikami festiwalu zaprezentują się DJ Marky, Röyksopp i Gerd Janson.  

Mocna reprezentacja polskiego hip-hopu

Na imponującym terenie Amfiteatru i Skoczni Skalite w Szczyrku wystąpi śmietanka zagranicznej oraz krajowej sceny muzycznej - od drum'n'bassu po rap przez starannie wyselekcjonowaną muzykę elektroniczną. Nie zabraknie polskich artystek i artystów - wśród nich są m.in. PRO8L3M, Kaliber 44, Lordofon, Kamp! i Święty Bass. 

"Śnieg ściągnęliśmy z gór"

Nieodłącznym elementem festiwalu są zawody sportowe. - To od nich zawsze rozpoczynamy przygotowania, bo wymagają największej pracy i poświęcenia. W tym roku zajęło nam to tydzień - mówi gość Czwórki. - Niestety, mamy mało sprzyjające warunki pogodowe, ale udało nam się sprowadzić dużo śniegu z gór, więc zawody SnowFest Games odbędą się zgodnie z planem.

Nowości w programie

Nowością tegorocznej odsłony będą zawody rangi FIS, podczas których zawodnicy snowboardowi oraz free ski będą pokonywać przeszkody w postaci różnego rodzaju poręczy. - Po 11 latach nadal jesteśmy jedynym zimowym festiwalem w Polsce, który łączy muzykę i sport - dodaje organizator imprezy. - Wiele osób zapowiadało, że zamierza zorganizować podobną imprezę, ale jak na razie nikt się nie podjął tego wyzwania. W sumie się nie dziwię, bo praca zimą nie należy do najłatwiejszych. 

SnowFest Festival 2024 :: 1-2 Marca 2024 :: Szczyrk

Strefa chillu nad Żylicą

- W tym roku powiększony zostanie także teren festiwalu. - Odsłaniamy nową przestrzeń: deptak nad malowniczą rzeką Żylicą. Tam będzie strefa chillu, food tracki i oczywiście muzyka - zapowiada Igor Fleiszer. Z roku na rok poszerzamy teren festiwalowych działań, bo też z każdą kolejną edycją przybywa uczestników SnowFestu. Z naszych prognoz wynika, że przed nami najliczniejsza odsłona imprezy - spodziewamy się, że przez dwa festiwalowe dni odwiedzi nas 16 tysięcy osób.


SnowFest Festival 2023 SnowFest Festival 2023

Sprawdź też:

• Poznaj lepiej artystów SnowFest 2024
• Pierwsze ogłoszenie SnowFest Festival 2024
• Drugie ogłoszenie SnowFest Festival 2024

Czwórka jest patronem medialnym SnowFestu.

Relacje reporterskie ze zmagań najlepszych snowboardzistów i narciarzy freestylowych na terenie skoczni Skalite pojawią się w piątek, 1 marca w "Sportowym Podsumowaniu Dnia" (godz. 22.00) i 2 marca w "Sportowym Weekendzie" (godz. 12.00) oraz w audycji "Kto Pytał" ( godz. 13-14) .

W sobotę na specjalną audycję "Czwórka na SnowFest" o godz. 21.00 zaprosi Norbert Borzym - DJ Bert. Plenerowe studio Czwórki odwiedzą m.in. Ros Addiction - jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, Mihash - reprezentant śląskiej sceny oraz djka Cougar, która wystąpi na scenie Blonde Music.

Na rozmowę z kultowym twórcą setupów Danielem Pulitem, m.in. o wyjątkowej tegorocznej przemianie skoczni narciarskiej Skalite w tor freestylowy zapraszają w niedzielę 3 marca autorzy audycji "Co Was kręci" (godz. 10.00) - Hanna Dołęgowska i Piotr Galus, a podsumowanie festiwalu zarówno od strony sportowej, jak i muzycznej będzie można usłyszeć w relacjach Mateusza Kulika tego dnia w audycji "Czarno na Żółtym" (godz.13.00-14.00) oraz w poniedziałek, 4 marca w "Pierwsze Słyszę" (godz. 7.00-9.00).

Oficjalny plakat promocyjny SnowFest Festival 2024 Oficjalny plakat promocyjny SnowFest Festival 2024
Posłuchaj
05:08 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - snowfest 28.02.2024.mp3 SnowFest 2024 - ostatnia prosta do imprezy (Muzyczny Lunch/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Marcin 'Harper' Hubert

Gość: Igor Fleiszer (organizator i dyrektor artystyczny festiwalu)

Data emisji: 28.02.2024

Godzina emisji: 13.15

kul

wmkor

Czytaj także

NOON: każdy mój album to jakaś muzyczna wolta

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 14:50
"Nobody Nothing Nowhere" to piąty studyjny album producenta NOON-a. - Chyba pierwszy raz w życiu mogę powiedzieć, że jestem w pełni zadowolony z tego, co zrobiłem - śmieje się Mikołaj Bugajak. - Płynę na dobrej fali i liczę, że słuchacze sami zinterpretują sobie to, co zapisałem w dźwiękach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

DJ 600V. Architekt polskiego hip-hopu eksperymentuje z jazzem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:00
- Z natury tak mam, że lubię pracować, a lockdown mi w tym sprzyjał. Zrobiłem kilka płyt, uporządkowałem projekty i doszlifowałem kwestię produkcji muzycznej. Pozwoliłem sobie także wydać album, który jest inny od tego, co robiłem do tej pory - opowiada DJ 600V.    
rozwiń zwiń