SnowFest 2024 w Czwórce. Czwórka na SnowFest

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2024 12:00
SnowFest Festival - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce.  Na miejscu była też Czwórka, bo impreza już kolejny raz odbywa się pod naszym patronatem. 
Publiczność na SnowFest 2024
Publiczność na SnowFest 2024Foto: mat.pras./SnowFest

SnowFest już za nami. Nasza ekipa była w Szczyrku! Na głównej scenie zaprezentowali się znakomici artyści między innymi Gooral, Kaliber 44, ale też Rudimental, Św.Bass, PRO8L3M, Lordofon i inni. Atmosfera pod sceną była bardzo gorąca. - Niestety w tym roku nie ma śniegu, ale to przecież nie wina organizatorów. Oni zrobili wszystko, co mogli i jest mega fajnie - podkreślali uczestnicy imprezy. - Czwórka też zawsze robi robotę - mega zdjęcia. 

Niektórzy na SnowFest jadą po moc najlepszej muzyki, inni dla zawodów snowboardowych i narciarskich, które są nieodłącznym elementem SnowFestu. 

Posłuchaj
02:43 czwórka kto pytał 02.03.2024 relacja snowfest 13.15.mp3 Relacja Mateusza Kulika z pierwszego dnia SnowFest 2024 (Kto pytał?/Czwórka)

 

W sobotę zaprosiliśmy na specjalną audycję "Czwórka na SnowFest" o godz. 21.00.  Audycję poprowadził Norbert Borzym - DJ Bert.


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SnowFest* (@snowfestpl)


Na rozmowę z kultowym twórcą setupów Danielem Pulitem, m.in. o wyjątkowej tegorocznej przemianie skoczni narciarskiej Skalite w tor freestylowy zaprosiliśmy do  "Co Was kręci" (godz. 10.00). 

Czytaj także:


• Poznaj lepiej artystów SnowFest 2024
• Pierwsze ogłoszenie SnowFest Festival 2024
• Drugie ogłoszenie SnowFest Festival 2024

Festiwal gromadzi fanów muzyki hip-hop, drum’n’bass, house, electro, techno i szeroko pojętą alternatywę. - SnowFest jest dla osób, które nie zapadają w zimowy sen i lubią bawić się bez względu na porę roku. Mamy bardzo świadomą publiczność, która ceni sobie energetyczną muzykę. A ta w naszym line-upie znajduje się od dekady. Tym kluczem od lat kieruje się w doborze artystów i bardzo cieszę się, że w tym roku przed uczestnikami festiwalu zaprezentują się DJ Marky, Röyksopp i Gerd Janson - mówił na antenie radiowej Czwórki Igor Fleiszer, organizator wydarzenia.


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SnowFest* (@snowfestpl)


Oprócz muzycznej oprawy festiwalowi towarzyszą sportowe zmagania najlepszych riderów w kraju - SnowFest Games Accelerated by Taycan. Jest to jedno z największych i najbardziej widowiskowych wydarzeń feestyle’owych w tej części Europy. W tym roku rywalizacja przebiegała w konkurencji FIS Rails, co oznacza spektakularne tricki na hopach i poręczach w wykonaniu zawodniczek i zawodników w kategorii Freeski oraz Snowboard.

- Setup jest bardzo fajny. Hopa dobrze zrobiona, utrzymana - mówiła Agata Wilanowska, zawodniczka SnowFestu 2024 w rozmowie z Hanną Dołęgowską. - Rurki dla kategorii kobiet są wymagające, ale dajemy radę razem z chłopakami. Ja wolę metal, wolę rurki, ale i hopka jest przyjemna - dla mnie setup jest idealny. 


Posłuchaj
01:17 czwórka sportowy weekend 01.03.2024 snowfest relacja Hanny Dołęgowskiej 22.40.mp3 Agata Wilanowska ocenia snowboardowy setup SnowFestu 2024 (Sportowe Podsumowanie Dnia/Czwóra)

 

Zawodniczka przyznaje, że nikt ze startujących nie lubi jeździć w deszczu, cieszy się, że pogoda dopisała i warunki są fajne. 

1 marca na SnowFest wśród dziewczyn w konkursie snowboardowym najlepsza była Paulina Gałązka, a w Best Tricku Agata Wilanowska. Wśród panów obie konkurencje wygrał Patryk Łojek. - Udało się, zrobiłem transfer backsite 450, czyli jeden cały obrót i jeszcze 1/4 na rurkę z dwoma łamaniami - zdradzał sztuczkę, która zapewniła mu sukces. - W tym sezonie mam jeszcze snowboardowe plany, a potem ruszam na wakeboard. 

Zadowolenia ze zwycięstwa nie kryje również Agata Wilanowska, która w Best Tricku postawiła na swoją "firmówkę", czyli trik, który bardzo lubi. - Cieszę się z tego zwycięstwa, szczególnie, że to mój debiut na takich większych zawodach - podkreśliła w rozmowie z Hanną Dołęgowską. 


Posłuchaj
01:27 czwórka sportowy weekend 02.03.2024 12.00.mp3 Z raiderami snowboardowego SnowFestu rozmawia Hanna Dołęgowska (Sportowy Weekend/Czwórka)

 


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez SnowFest* (@snowfestpl)

Czwórka/pj

Czytaj także

SnowFest 2024 - co w programie zimowego festiwalu?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2023 12:09
W pierwszy weekend marca 2024 roku odbędzie kolejna odsłona festiwalu SnowFest, której patronuje Czwórka. Poznaj artystów, którzy tym razem wystąpią w Szczyrku. To jedyny taki festiwal w Polsce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

SnowFest Festival 2024. Czas rozpocząć festiwalowy sezon

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2024 20:01
SnowFest Festival 2024 rozpoczyna festiwalowy sezon. W zimowej atmosferze na scenie festiwalu zagrają najlepsi artyści sceny elektronicznej i hip-hopowej. Czwórka patronuje tej imprezie. 
rozwiń zwiń