Zalia: piosenka "motyl" to moja faworytka z nadchodzącej płyty

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2024 17:30
Zalia i Piotr Zioła nagrali utwór "motyl". To kolejna zapowiedź drugiej płyty artystki, która ma ukazać się jeszcze w tym roku. - Jest to piosenka o pięknie w ulotności. Lekka, radosna, taneczna, stojąca między alternatywą i popem. Moja płytowa faworytka - mówi Zalia. 
Zalia i Damian Sikorski w studiu Czwórki.
Zalia i Damian Sikorski w studiu Czwórki.Foto: Piotr Podlewski / PR
  • Zalia jest wokalistką, kompozytorką i absolwentką Vocal Performance and Songwriting na BIMM w Londynie.
  • Zadebiutowała EP-ką "kocham i tęsknię", teraz pracuje nad pierwszą płytą długogrająca. 
  • Najnowszym singlem zapowiadającym to wydawnictwo jest utwór "motyl".
  • Gościnnie zaśpiewał w nim Piotr Zioła. 

"Motyl": ekscytacja i nadzieja 

Po utworze "znowu sam", w którym wokalistka zwracała się do chłopaka, tym razem to siebie ustawia w centrum. Dokładnie tak jak rozwija się tempo i vibe piosenki, z nieskrępowaną niczym ekscytacją i nadzieją, Zalia oswobadza się z przygnębienia, strzepuje z rzęs resztkę zimowych smutków i… żyje.

- Tytułowy "motyl" jest tu porównaniem do przelotnej miłości, uczucia, które pojawiło się, zaiskrzyło, a potem odleciało w dalszą podróż szukać swojego właściwego miejsca. Jest o tym, jak jedna mała sytuacja w życiu może wywrócić emocje i perspektywę do góry nogami. O tym, że niektóre relacje są, albo pojawiają się, "na chwilę", żeby nam coś uświadomić albo wzbudzić nieznane dotąd emocje - opowiada artystka

W duecie z Piotrem Ziołą

W utworze gościnnie wystąpił Piotr Zioła. - Bardzo zbliżyliśmy się z Piotrkiem, pracując nad tym numerem. Ja go otworzyłam, on pokazał mi "świat bycia w sobie" - wspomina gościni Czwórki. - Myślę, że fajnie na siebie zadziałaliśmy i wydaje mi się, że dość dobrze zagrały ze sobą nasze głosy.

Zalia, Piotr Zioła, Moo Latte - motyl | Zalia Music

Kim jest Zalia?

Zalia to polska wokalistka i kompozytorka. Fascynuje ją alt-pop, pop-rock i R&B, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, Metronomy, Lana Del Rey, a ostatnio Lola Young. Wpływy tych artystek i artystów można było usłyszeć na debiutanckiej EP-ce Zali "kocham i tęsknię", która ukazała się pod koniec 2022 roku. Za to wydawnictwo Zalia była nominowana do nagrody Fryderyk za fonograficzny debiut roku.

Posłuchaj
18:49 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - zalia 10.06.2024.mp3 Zalia o singlu "motyl" i pracy nad nową płytą (Muzyczny lunch/Czwórka)

"Bycie debiutantką to zdobywanie wiedzy"

- Jestem wdzięczna za to, co wydarzyło się po "kocham i tęsknię". Bycie debiutantką to jest przede wszystkim zdobywanie wiedzy, więc cieszę się, że miałam możliwość zagrać koncerty na wielu festiwalach i uczestniczyć w projekcie Babie Lato - przyznaje rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Dużo dowiedziałam się o sobie. Wiem już, o czym chcę pisać i w jakich brzmieniach czuję się komfortowo. Korzystam z tych doświadczeń i śmiało mogę powiedzieć, że dziś jestem na swojej fali.

Zalia jest absolwentką Vocal Performance and Songwriting na BIMM w Londynie. W 2024 roku rozpoczęła współpracę z Def Jam Recordings Poland. Pod tym szyldem ukazywać się będą nadchodzące wydawnictwa: single i druga płyta. Premiera krążka zapowiadana jest na jesień tego roku.

Sprawdź też:

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gościni: Zalia

Data emisji: 10.06.2024

Godzina emisji: 13.15

kul/wmkor

Czytaj także

Arek Kłusowski o "Pop i disco": teraz mam ochotę, żeby robić przeboje

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2024 17:50
- Wiele osób przyzwyczaiło się do tego, że Arek Kłusowski robi smutne piosenki. A ja lubię, kiedy coś się dzieje, więc postanowiłem zaskoczyć słuchaczy - opowiada artysta. - Nagrałem "Pop i disco", bo jestem sobą, nikt mną nie zarządza. A jeśli chodzi o hejt, to też go przerobiłem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Damian Sikorski Projekt - Koncert w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2024 21:20
Album "Wiosna" to fonograficzny debiut multiinstrumentalisty, kompozytora, autora tekstów i dziennikarza radiowej Czwórki Damiana Sikorskiego. Za nami koncert promujący płytę Damian Sikorski Projekt, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 
rozwiń zwiń