Emoji - coś więcej niż emotikony

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 11:00
Pismo obrazkowe wraca do łask - powstał język emoji, używany w komunikacji internetowej i SMS-owej. Jest on uniwersalny, bo rozumie go wiele narodów świata.
Audio
  • Emoji - nowy język internetu (Czwórka/Efekt: WOW)
Początkowo istniało tylko kilka emotikonów, teraz są ich dziesiątki, a niektóre trudno rozszyfrować
Początkowo istniało tylko kilka emotikonów, teraz są ich dziesiątki, a niektóre trudno rozszyfrowaćFoto: Pixabay/Domena publiczna

Emoji to coś więcej niż znane od dawna emotikony, oznaczające emocje, takie jak radość, smutek, zdziwienie, złość. Język obrazkowy pozwala budować całe wyrażenia.

- Można próbować zapisywać tytuły filmów czy książek, jeśli zestawimy ze sobą obrazek króla i trzech pierścieni, otrzymamy tytuł serii powieści Tolkiena, a rekin, morze i nóż mogą wskazywać na film "Szczęki" - mówi Joanna Sosnowska z portalu technologie.gazeta.pl.

W audycji mówimy o nowinkach technologicznych wprowadzanych przez producentów telefonów i laptopów. Nowe rozwiązania ułatwiają korzystanie z emoji.

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 17.00

mg/kd

Czytaj także

Jaki internet wybrać? "Do nauki wystarczy mobilna sieć"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 08:00
Początek roku akademickiego to czas, w którym poza wyzwaniami, jakie stawia przed nami uczelnia, musimy sprostać także tym bardziej przyziemnym, jak organizacja własnego życia. Jednym z niezbędnych narzędzi naukowych każdego studenta jest internet. Jak znaleźć właściwego operatora, w jakiego typu sieć inwestować i czy to się w ogóle opłaca?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy istnieje sztuka "po internecie"?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 09:00
Nowe media zmieniły postrzeganie rzeczywistości, wpłynęły także na sztukę współczesną oraz na to, jak obcujemy z kulturą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla nich drugim domem jest internet

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 19:00
"Kafejkowi uchodźcy" to grupa społeczna w Japonii, która zdecydowała się na mieszkanie w internetowych kafejkach. Do życia wystarcza im dostęp do sieci.
rozwiń zwiń