Sposób na zdrowie? "Nawet chodzenie wystarczy"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 17:44
Choć, jeśli chodzi o spalanie kalorii, bieganie wydaje się być efektywniejsze od chodzenia, Michał Undra youtuber, autor kanału o zdrowiu przekonuje, że to z chodzenia nie powinniśmy rezygnować.
Audio
  • Michał Undra o zdrowym trybie życia (Nawiedzeni/Czwórka)
Bieganie pomaga zachować zdrowie
Bieganie pomaga zachować zdrowieFoto: Glow Images/East News

- Są trzy rodzaje intensywności treningów: niski, czyli chodzenie, średni, czyli bieganie i wysoki - siłownia - tłumaczył gość Czwórki. I podkreślał, że każdy z nas dziennie powinien zrobić ok. 10 tys. kroków. - Nie chodzi o spacery, a o zwykłe proste czynności, jak na przykład parkowanie samochodu dalej od domu. Radził także, by nie biegać po miejskich, asfaltowych nawierzchniach na długich dystansach, bo to zniszczy nam stawy.

- Nasi praprzodkowie biegali raczej na krótkich dystansach, ale za to intensywnie, na przykład podczas polowań - mówił ekspert. Podkreślał także, że organizm człowieka, który, dotychczas omijał szerokim łukiem wszelkie aktywności fizyczne, doceni nawet najmniejszy, kilkunastominutowy wysiłek i tłumaczył, jak ćwiczyć na siłowni, by było to z korzyścią dla naszego zdrowia.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Michał Undra (youtuber, autor kanału o zdrowiu)

Data emisji: 7.01.2015

Godzina emisji: 11.30

kd

Czytaj także

Olejki eteryczne - zdrowa alternatywa dla pestycydów

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 14:40
Olejki eteryczne przydają się m.in. do pieczenia lub kąpieli. Sara Berent z III LO w Gdyni wykorzystuje je zupełnie inaczej - do ochrony roślin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Slowlife - sztuka prostego życia w rytmie slow

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 17:57
Początek nowego roku to czas postanowień. A może by tak w tym razem postanowić sobie, że przestaniemy się spieszyć, gonić za dobrem materialnym, a po prostu zaczniemy być… szczęśliwi?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Analizator krwi - wynalazek Polaków ratuje życie?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:25
Analizator krwi, czyli "Blood Analizer" to wynalazek, dzięki któremu możliwe będzie wstępne określanie grupy krwi w jak najkrótszym czasie. Cel? Ratowanie ludzkiego życia.
rozwiń zwiń