Noc Biologów - "Wiadro pełne życia" i Białowieża

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 14:05
26 ośrodków w całej Polsce i jedna noc, podczas której będzie można dowiedzieć się, jak zwierzęta spędzają zimę i o co chodzi w zamieszaniu wokół wycinki drzew w Białowieży.
Audio
  • Noc Biologów - jakie atrakcje czekają na żądnych wiedzy? (Nawiedzeni/Czwórka)
Białowieski Park Narodowy to miejsce, w którym ocalono od zagłady gatunek żubra
Białowieski Park Narodowy to miejsce, w którym ocalono od zagłady gatunek żubraFoto: PAP/Paolo Gislimberti/Alamy Stock Photo

W samej Warszawie organizatorzy przygotowali 30 wykładów, 50 zajęć warsztatowych i laboratoryjnych i 20 stoisk interaktywnych. Wszyscy ciekawscy będą mogli np. zajrzeć do "Wiadra pełnego życia" z wodą z jeziora i roślinami oraz zwierzętami zamieszkującymi ten ekosystem.

- Startujemy też ze stanowiskiem białowieskim. Chcemy przekazać ludziom rzetelną informację o tym, czy można wycinać drzewa, czy dane drzewo jest potrzebne, czy jest martwe. Stanowisko będzie znajdowało się we wnętrzu martwego drzewa, zaprosimy też na wykład dra Bogdana Jaroszewicza, wieloletniego wicedyrektora Białowieskiego Parku Narodowego - mówią organizatorzy Nocy Biologów.

Goście Czwórki opowiadają też o tym, które dziedziny biologii są w tej chili najbardziej modne i zdradzają, co można zrobić z ciekłego azotu.

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Agnieszka Słuszczyńska i Alicja Pawelec (doktorantki Wydziału Biologii UW) oraz Kamil Dąbrowski (Samorząd Studentów)

Data emisji: 14.01.2016

Godzina emisji: 11.30

mg/kul

Czytaj także

Migracje Ptaków. Skąd wiedzą dokąd lecieć?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 11:13
Nad naszymi głowami wciąż jeszcze pojawiają się ptaki, które odlatują do ciepłych krajów na zimę. Skąd znają drogę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy myśląc, spalamy kalorie i... chudniemy?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 15:10
Mózg - jak jak każdy organ naszego ciała - żeby działać, musi wykorzystywać energię. Czy zatem jeśli będziemy intensywnie myśleć, mamy szansę na to, żeby schudnąć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Astrofaza". Czy istnieje życie w kosmosie?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 14:05
Piotr Kosek na swoim kanale na YouTube "Astrofaza" mówi o tajemnicach kosmosu i przekonuje, że jest wiele poszlak, które wskazują na to, że poza Ziemią istnieje życie.
rozwiń zwiń