Polskie Radio
Section05
Białowieża

Mieszkaniec Białowieży o migrantach: jak się okazywało, że podwózki do Niemiec nie będzie, klimat się zmieniał

Jeden z mieszkańców terenów przygranicznych opowiedział o tym, jak zmienił się stosunek ludzi do migrantów. - Ludzie współczuli, zapalali zielone światełka, na znak, że chcą pomóc, tak po chrześcijańsku. Ale się okazywało, że oni chcą transportu do Niemiec. Jak się dowiadywali, że podwózki nie będzie, klimat się zmieniał - opowiadał. Więcej w reportażu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony podlaskie Białowieża granica kryzys na granicy Białoruś straż graniczna

Mieszkaniec Białowieży o wyroku TSUE: jestem bankrutem

7 kwietnia 2018 roku Trybuna Sprawiedliwości UE uznał, że Polska nie wypełniła zobowiązań wynikających z dyrektyw siedliskowej i ptasiej. To właśnie zgodnie z tą dyrektywą siedliskową w 2007 roku Komisja Europejska zatwierdziła wyznaczenie obszaru Natura 2000 Puszcza Białowieska. Stanowi on również "obszar specjalnej ochrony" ptaków wyznaczony zgodnie z dyrektywą ptasią. Decyzja TSUE nie rozwiązuje jednak problemów puszczy.
Zobacz więcej na temat:  Białowieża Hajnówka Puszcza Biał‚owieska Lasy Państwowe ministerstwo środowiska Unia Europejska reportaż TYLKO U NAS

Harwestery wrócą do Puszczy Białowieskiej? Wiceminister odpowiada

- Decyzją ministra powołany zostaje zespół, do którego zaproszono ekspertów z Polski i z zagranicy oraz przedstawicieli społeczności lokalnej w osobach reprezentujących ich samorządów. Wypracują oni dla nas wytyczne na temat dalszego postępowania (red. w Puszczy Białowieskiej) - mówi w rozmowie z dziennikarzem portalu polskieradio.pl Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Puszcza Białowieska Białowieża ministerstwo środowiska polityka TYLKO U NAS