Obóz biegowy w Kenii - ojczyźnie biegaczy. Jak się tam dostać?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:00
Kenia to kraj, z którego pochodzi wielu zwycięzców profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych i biegów ulicznych. Polscy biegacze-amatorzy jeżdżą tam na obozy sportowe.
Audio
  • Adam Klein i Bożena Redłowska o obozach biegowych w Kenii (Rozbiegani/Czwórka)
Bieg przez bezdroża Afryki to zmaganie się trudnościami w aklimatyzacji
Bieg przez bezdroża Afryki to zmaganie się trudnościami w aklimatyzacjiFoto: Glow Images/East News

Obóz biegowy w tym afrykańskim kraju to nie lada wyzwanie. Dla polskich biegaczy problemem może być klimat i wysokość - ponad 2 tys. m n.p.m. Ale, jak twierdzą organizatorzy takich wyjazdów, warto podjąć wysiłek.

- Muzułmanie mają swoją Mekkę, hazardziści - Monte Carlo, a biegacze mają Iten w Kenii. Nie docenimy tego, dopóki nie wejdziemy na stadion,gdzie ćwiczą setki osób, a każda z nich marzy, że kiedyś będzie mistrzem świata. I nie można stwierdzić, że nie mają na to szans - mówi Adam Klein, redaktor naczelny portalu Bieganie.pl organizującego obozy biegowe w Afryce.

Goście audycji wyjaśniają także, dlaczego żaden z Kenijczyków nie powiedział im, jakie ma "życiówki" na poszczególnych dystansach i wspominają pewien wyścig, w którym amatorzy z Polski zmierzyli się z rdzennymi mieszkańcami Kenii.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Adam Klein (redaktor naczelny portalu Bieganie.pl) oraz Bożena Redłowska (uczestniczka obozu biegowego w Kenii)

Data emisji: 14.09.2015

Godzina emisji: 18.00

mg/mc

Czytaj także

Siostry Pobłockie - najszybsze rodzeństwo w kraju

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 10:00
- Tata to nasz kat i zarazem klucz do sukcesu - śmieją się Kasia i Kamila Pobłockie. - Razem trenujemy, razem jeździmy na zawody. W towarzystwie najbliższych najłatwiej o walkę do samego końca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charytatywny bieg z Morskiego Oka na Hel

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 09:00
Przemysław Ignaszewski, ultramaratończyk i weganin, we wrześniu przebiegnie cały kraj - od gór aż do morza. Wszystko dla swojej niepełnosprawnej siostrzenicy Małgosi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobieta w biegu". Bieganie ważniejsze niż trening

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 09:00
Miłość do biegania przywiozła ze Stanów Zjednoczonych. Dziś Katarzyna Żbikowska-Jusis prowadzi portal Biegaczki.pl i jest autorką książki, w której pisze o bieganiu z kobiecego punktu widzenia.
rozwiń zwiń