Tysiąc lęków na jedenastu tysiącach metrów

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 09:00
– Stabilnie spada się wtedy, gdy rozluźni się wszystkie mięśnie. Zacząć jednak trzeba od luzu w głowie – mówił Tomasz Kozłowski, autor książki "Historia tysiąca lęków".
Audio
  • Tomasz Kozłowski o skokach spadochronowych i pokonywaniu "tysiąca lęków" (Rozbiegani/Czwórka)
- Zaskoczyło mnie to, jak nietypowym środowiskiem jest spadanie, jak zupełnie inaczej człowiek przemieszcza się w powietrzu - mówił Tomasz Kozłowski (zdj. ilustracyjne)
- Zaskoczyło mnie to, jak nietypowym środowiskiem jest spadanie, jak zupełnie inaczej człowiek przemieszcza się w powietrzu - mówił Tomasz Kozłowski (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/CC0 Public Domain

W publikacji na temat przełamywania wewnętrznych lęków Tomasz Kozłowski wychodzi od swojego pierwszego samodzielnego skoku spadochronowego. Kiedyś taki wyczyn był dla niego nie do pomyślenia. – Dziś wiem, że to możliwe. Potrzeba jedynie długiej drogi, intensywnych treningów i wielu prób – powiedział.

Gość Czwórki wspominał, że jeszcze przed startem samolotu kolega nastraszył go, tłumacząc, co stanie się zaraz po skoku. Mimo przygotowań wszystko było dla Tomasza Kozłowskiego wielką niewiadomą. – Nie znałem środowiska, nie wiedziałem, co się ze mną stanie – wspominał. Nie wiedziałem, czy będę w stanie otworzyć sam spadochron. Zresztą nie otworzyłem...

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Tomasz Kozłowski (autor książki "Historia tysiąca lęków")

Data emisji: 23.01.2016

Godzina emisji: 12.00

mc/kd

Czytaj także

Gniewomir Skrzysiński. Człowiek (z) gór

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 15:15
Gniewomir Skrzysiński jest joginem, podróżnikiem, weganinem, a także ultramaratończykiem. Mieszka na Pogórzu Dynowskim i trenuje bieganie naturalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie masz pomysłu na ferie? Zostań mistrzem muay thai

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 10:00
Jeśli ferie spędzasz w domu, mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. Czas szkolnej laby to świetny moment, by zacząć intensywnie trenować sztuki walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódzkie Szakale biegają po całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 10:56
- Na Madagaskarze zdaliśmy sobie sprawę, że zachowania i reakcje biegaczy są wszędzie takie same - mówił Maciej Rakowski z klubu biegowego Szakale Bałut.
rozwiń zwiń