Magda Foeller: sport to część życia, a nie chwilowe poświęcenie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 14:35
- Sport, który uprawiamy, powinien stać się idealnie dopasowaną częścią naszego życia, a nie przykrą koniecznością. I powinien towarzyszyć nam już zawsze - mówiła w rozmowie z Czwórką Magda Foeller, trenerka personalna, której nietypowy post na jednym z portali społecznościowych podbił internet.
Audio
  • Magda Foeller opowiada o swojej drodze do sportowego sukcesu i radzi, jak trenować, by osiągać własne cele (Rozbiegani/Czwórka)
Magda Foeller była gościem Kariny Terzoni
Magda Foeller była gościem Kariny TerzoniFoto: Kutyba.com

Na swoim profilu napisała o tym, że profesjonalne przygotowanie do zawodów kulturystycznych ma nie tylko pozytywne strony. Sport nie zawsze jest zdrowy, a rygorystyczne treningi, diety, reżim odbijają się na nastroju, relacjach z rodziną i wywołują olbrzymi stres. - Moją intencją było zaznaczenie granicy miedzy sportem wyczynowym, a rekreacją i amatorskim podejściem do sylwetki. Ludzie nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że by coś osiągnąć na przykład w zawodach, konieczne są ogromne poświęcenie i wyrzeczenia - tłumaczyła w Czwórce i podkreślała, że mimo wszystko kulturystyka to także mnóstwo pozytywnych emocji, które dają poczucie wyjątkowości i spełnienia. - To świadomość, że właściwie każdy cel, jaki sobie postawisz, jesteś w stanie osiągnąć - mówiła Foeller.

W rozmowie z Kariną Terzoni tłumaczyła także, jak wyznaczać sobie realne cele treningowe i w jaki sposób stawiać granice, których przekraczać nie powinniśmy. Mówiła także o tym, jak ważne są nawyki żywieniowe i dieta, dostosowana nie tylko do planu treningowego, ale także do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań genetycznych. Sportsmenka tłumaczyła także, jak powinniśmy ćwiczyć i na co szczególnie zwracać uwagę, by nasz trening był poprawny technicznie, przyjemny i zdrowy, a co za tym idzie - bardziej skuteczny, a mniej... niebezpieczny.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Magdalena Foeller (licencjonowany trener personalny, trener rozwoju osobistego i doradca żywieniowy)

Data emisji: 28.05.2016

Godzina emisji: 12.15

kd/ei

Czytaj także

Krzysztof Wieszczek: pomagam, biegając

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 14:39
Aktor Krzysztof Wieszczek opowiedział w Czwórce o swojej pasji - bieganiu. Dzięki niej zaangażował się w działanie na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przepis na bieganie". Bo w sporcie liczy się nie tylko wynik

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 15:23
Małgorzata Majewska to autorka książki "Przepis na bieganie". Gdy po wypadku nie dawano jej szans na powrót do sprawności, zawzięła się. Nie tylko powróciła do biegania, ale napisała też poradnik dla zawodników.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Jabłczyńska - treningi to dla mnie katharsis

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 12:54
- Sport jest dla mnie rodzajem oczyszczenia. Nie lubię, kiedy wokół mnie jest dużo ludzi, wolę biegać z moim najwierniejszym kompanem, czyli psem - mówiła Joanna Jabłczyńska.
rozwiń zwiń