Sport i pomaganie. Mateusz Damięcki na trasie OnkoRejsu

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 14:53
Ponad 100 kilometrów, 18 tras, a to wszystko nie dla medali, ale po to, by pomóc. OnkoRejs Granicami Polski to rajd, którego celem jest aktywizacja osób dotkniętych chorobą nowotworową. - To nie tylko rajd po Polsce, ale przede wszystkim wyprawa w głąb siebie - mówił Mateusz Damięcki.
Audio
  • Mateusz Damięci opowiada o swoim udziale w marszu OnkoRejs i idei tego wydarzenia (Rozbiegani/Czwórka)
Mateusz Damięcki
Mateusz Damięcki Foto: Czwórka

Na każdej trasie maszerować będą grupy około 10-osobowe, a wśród nich aktor Mateusz Damięcki. - Ten bieg to niesamowita historia, bo pomysłodawczynią jest dziewczyna, która była chora na raka, wygrała z chorobą i dziś daje nadzieję innym - mówił aktor. Ogólnopolski marsz organizowany jest przez Fundację OnkoRejs - Wybieram Życie.

Tegoroczna impreza odbędzie się od 25 do 30 czerwca na trasie Ustrzyki Górne - Barwinek. - Mamy ochotę przejść tę odległość bez problemów, pomagając sobie nawzajem, bo na pewno będą uczestnicy silniejsi, ale także słabsi. Nie damy się kleszczom, burzom ani zmęczeniu - mówił Mateusz Damięcki.

Nie będzie on jednak jedynym aktorem, który weźmie udział w OnkoRejsie. Kogo jeszcze zobaczymy na trasie i skąd pomysł na nazwę tego wydarzenia? Dlaczego, jak przekonywał Damięcki, tegoroczna odsłona OnkoRejsu będzie dla niego prawdziwą "podróżą sentymentalną"? Zapraszamy do wysłuchania materiału przygotowanego przez Justynę Tylczyńską.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Data emisji: 6.05.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/mk

Czytaj także

Joanna Jędrzejczyk. Filozofia sportu według mistrza

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 15:55
- Tak, jak w życiu, w karierze każdego sportowca są chwile słabości. Ale to, jak je przetrwamy, świadczy o tym, kim jesteśmy - mówiła w rozmowie z Czwórką Joanna Jędrzejczyk, obecnie najlepsza zawodniczka mieszanych sztuk walki na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sport i muzyka. Czego słuchać, by lepiej ćwiczyć?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 15:00
- W przypadku jazdy na rowerze każdą muzykę przeliczamy na ilość obrotów - tłumaczy dziennikarz Czwórki i instruktor zajęć grupowych Piotr Galus. - Wolniejszy podkład przyda nam się do jazdy po płaskim terenie, a do podjazdów polecam house.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Colour Run - najszczęśliwsze 5 kilometrów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 13:44
Cykl The Colour Run to ponad 300 imprez biegowych organizowanych w ponad 50 państwach na świecie. - W tych zawodach najważniejszy jest fun i to, że nie musimy się ścigać. Możemy przebiec, przejść albo przetańczyć całą trasę - mówiła Sandra Gruszczyńska, współorganizatorka biegu w Polsce.
rozwiń zwiń