Aktywność w ciąży. "Ćwicz, będzie ci łatwiej!"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 12:05
- Ćwicząc w ciąży, poprawiamy swoje samopoczucie. Tu nie chodzi o robienie kraty na brzuchu, tylko o poruszanie się. Taki trening pomaga przygotować się do porodu i szybciej wrócić do formy "po" - przekonuje Anna Dziedzic, blogerka i instruktorka fitness.
Audio
  • Jak dbać o formę w ciąży? (Rozbiegani/Czwórka)
Anna Dziedzic i Karina Terzoni
Anna Dziedzic i Karina Terzoni Foto: Czwórka

Najnowsza książka gościa Czwórki - "Fit Mom. Ciąża" - to przewodnik dla przyszłych mam, które chcą dbać o formę przed porodem. Autorka i instruktorka fitness dodaje jednak, że nic nie należy robić za wszelką cenę. - Zawsze powtarzam dziewczynom, że jeśli nie były aktywne przed ciążą, to powinny odczekać pierwsze trzy miesiące, zanim zaczną ćwiczyć - podkreśla Dziedzic i dodaje, że przybywa kobiet, które okres oczekiwania na dzecko chcą spędzić aktywnie. 


Czytaj także
ciąża 1200.jpg
Jak pracować z ciałem i trenować w czasie ciąży?

Rozmówczyni Kariny Terzoni tłumaczy także, jakie ćwiczenia wykonywać w danym trymestrze. - Nie jestem propagatorką tego, aby od samego początku wzmacniać brzuch. W pierwszym trymestrze kładę nacisk na to, aby wzmocnić mięsień poprzeczny, który jest stabilizatorem naszego ciała - wyjaśnia.

Czy przyszłe mamy mogą biegać i czy posiadanie idealnie płaskiego brzucha na 2 tygodnie po porodzie jest możliwe w świecie "zwykłych" kobiet? Jakie ćwiczenia wykonywać zaraz po prorodzie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Anna Dziedzic (blogerka, instruktorka fitness, absolwentka AWF, autorka przewodnika dla kobiet "Fit Mom. Ciąża")

Data emisji: 30.09.2017

Godzina emisji: 10.09

kul/iwo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcja "BreastFit" - sportowcy w walce z rakiem piersi

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 13:41
- Crossfit to nie tylko sport, to także przesuwanie każdego dnia własnych granic. Wyrabia charakter i daje odwagę, by codziennie walczyć. To budzi skojarzenia z codzienną walką z chorobą - mówił Jakub Popławski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od otyłości do doskonałości". Jak zadbać o siebie?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 12:25
To motto jednego z gości audycji "Rozbiegani". Michał Piekutowski, który jako nastolatek zmagał się z nadwagą, dziś jest sportowcem i pomaga innym dbać o formę. - Zawziąłem się i w pół roku schudłem o 53 kilogramy - chwali się gość w rozmowie z Kariną Terzoni. Od czego w walce z nadwagą zacząć trening?
rozwiń zwiń