Akcja "BreastFit" - sportowcy w walce z rakiem piersi

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 13:41
- Crossfit to nie tylko sport, to także przesuwanie każdego dnia własnych granic. Wyrabia charakter i daje odwagę, by codziennie walczyć. To budzi skojarzenia z codzienną walką z chorobą - mówił Jakub Popławski.
Audio
  • O kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" opowiadają Anna i Jakub Popławski (Rozbiegani/Czwórka)
Anna Kupiecka, Karina Terzoni i Jakub Popławski w Czwórce
Anna Kupiecka, Karina Terzoni i Jakub Popławski w CzwórceFoto: Paweł Malinowski/Czwórka

damięcki 1200.jpg
Sport i pomaganie. Mateusz Damięcki na trasie OnkoRejsu

Kampania "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" powstała, by wesprzeć kobiety w zapobieganiu rakowi piersi, a także w przebiegu choroby - na każdym jej etapie. W jej ramach stworzony zostanie wyjątkowy kalendarz "Power of Community 2018", zawierający zdjęcia sportowców. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony ma być przeznaczony na pomoc kobietom z chorobą nowotworową. - Codzienna walka mężczyzn, uprawiających crossfit kojarzy się z naszą walką o zdrowie. My też każdego dnia musimy zmagać się z wieloma przeciwnościami i skupiać na sobie, swoim ciele i potrzebach, co nie jest proste - mówiła prezes Fundacji OnkoCafe-Razem lepiej Anna Kupiecka, która wygrała walkę z rakiem.

Jedna z kart kalendarza "Power of Community". Nabór chętnych do sesji zdjęciowej wciąż trwa. Jakie warunki trzeba spełnić? O tym w nagraniu audycji/fot. mat. pras. Jedna z kart kalendarza "Power of Community". Nabór chętnych do sesji zdjęciowej wciąż trwa. Jakie warunki trzeba spełnić? O tym w nagraniu audycji/fot. mat. pras.
To druga edycja akcji, a pomysł na połączenie sportu z pomocą kobietom pojawił się po treningu… w męskiej szatni. - Pomyśleliśmy, że skoro robimy coś, co jest naszą pasją, ale jednocześnie kosztuje nas sporo wyrzeczeń, to zróbmy przy okazji także coś pożytecznego. I zaczęliśmy działać - wspominał Jakub Popławski.
dogoń rozbiegani 1200.jpg
Dogoń Grodzisk Mazowiecki: wszystko robimy na spontanie

Przekaz kampanii kierowany jest do mężczyzn, by dostarczyć im wiedzy o sposobach wsparcia oraz narzędziach do rozmowy z kobietami ważnymi w ich życiu. Jak można się zgłosić i kto może to zrobić? Jak jeszcze przebiegać ma akcja? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Anna Kupiecka (prezes Fundacji OnkoCafe-Razem lepiej), Jakub Popławski (pomysłodawca akcji, sportowiec)

Data emisji: 5.08.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/pg

Czytaj także

Boisz się raka? Idziesz na badania?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 10:55
W Polsce każdego roku 19 tysięcy kobiet słyszy diagnozę raka piersi. Wiele stowarzyszeń i inicjatyw walczy o to, by zapobiegać chorobie, informować, ale nie straszyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluby fitness. "Ten rynek szybko się rozwija"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:23
Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka od ponad dwóch lat testują siłownie i kluby fitness na terenie całego kraju. Jak twierdzą, przez ten czas wiele zmieniło się na tym rynku, a klienci klubów mają powody do radości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bikini fitness - kulturystyka w kobiecym wydaniu?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 15:00
Mięśnie i proporcjonalna budowa ciała, ale także gracja i piękno - to definicja tej nowej mody w fitnessowym świecie. - To bardzo ciężka praca, ludzie nie zdają sobie sprawy, jak długo i intensywnie my trenujemy i na jakie wyrzeczenia musimy być gotowi - mówiła Kasia Dziurska Mistrzyni świata fitness.
rozwiń zwiń