Parkour i freerunning - sposób na życie z adrenaliną

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 14:27
- Parkour to sport, polegający na jak najszybszym pokonywaniu przeszkód. Freerunning to zaś odmiana parkouru, ale wolniej, z dodaniem kilku salt, elementów tańca - mówił Radosław Tyczyński.
Audio
  • O tym, jak parkour może stać się posobem na życie opowiadają Radosław Tyczyński i Damian Stęporowski (Co Was kręci/Czwórka)
Radosław Tyczyński i Damian Stęporowski wraz z Mateuszem Fusiarzem
Radosław Tyczyński i Damian Stęporowski wraz z Mateuszem FusiarzemFoto: Czwórka

Zaczęło się od skakania po murach, drzewach, w wolnym czasie. Dziś na koncie mają m.in. wspinanie na żurawie w Dubaju. - Ale też na co dzień "pokonuje się" ławki, poręcze, dachy. Gdy idę ulicą i widzę krawężnik, po prostu muszę po nim przejść - opowiadał Damian Stęporowski. Jak podkreślali goście Czwórki, parkour to sport dla wszystkich. - To zależy od tego, czy jesteśmy wysportowani, ale przede wszystkim od naszej psychiki. Wszystko, strach też, siedzi w głowie - podkreślał Tyczyński.

Goście Czwórki swoją przygodę z parkourem zaczęli we wczesnym dzieciństwie, sami. Nikt nie uczył ich technik. Dziś swoje dokonania w tej dziedzinie filmują, fotografują, inspirują nimi innych. Jak zacząć trenować parkour i co - poza solidną porcją adrenaliny - daje ta dyscyplina sportu? O tym opowiadali goście Czwórki w studiu, zdradzili także, jak zorganizować sobie wyjazd do egzotycznych krajów, by eksplorować tamtejsze, niedostępne dla zwykłych "śmiertelników" miejsca.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Gość: Radosław Tyczyński i Damian Stęporowski (parkourowcy)

Data emisji: 18.02.2018

Godzina emisji: 11.34

kd/ac

Czytaj także

Maja Kuczyńska - baletnica w tunelu aerodynamicznym

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 12:00
Grała na pianinie, śpiewała, uprawiała jeździectwo, ale przyznaje, że tak naprawdę od dzieciństwa chciała latać. Maja Kuczyńska swoje marzenie spełniła i to w imponującym stylu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Rok z radiową Czwórką? Brzmi dobrze!

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 16:25
Podsumowanie muzycznych wydarzeń, kalendarz sportowych imprez na rok 2018, zapowiedzi nowości technologicznych, a przede wszystkim zabawa przy wyjątkowej muzyce w sylwestrową noc - właśnie tak dziennikarze radiowej Czwórki wraz ze słuchaczami pożegnają 2017 rok i przywitają nowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Giemza: nauczyłem się, jak czytać pustynię

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 16:28
W klasyfikacji ogólnej tegorocznego Rajdu Dakar zadebiutował od razu na 24. miejscu. - Włożyłem w to całe serce oraz moje życie od marca ubiegłego roku - wspomina motocyklista Maciej Giemza. 
rozwiń zwiń