Dookoła Sycylii w niecały miesiąc. "Ten bieg to był hardcore"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:56
Daga Szolc obiegła Sycylię dookoła, 1045 km pokonała w 25 dni - to ponad maraton dziennie. "Polska biegaczka z włoskim sercem" opowiedziała w Czwórce o swoim pomyśle na połączenie biegowej pasji z pomaganiem potrzebującym.
Audio
  • O biegu dookoła Sycylii i pomaganiu poprzez bieganie opowiada Dagmara Scholz (Rozbiegani/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: lzf/Shutterstock.com

Ola Żelazo 1200.jpg
Ola Żelazo: trenować ciężej nie znaczy lepiej

- Sycylia to mój drugi dom. Choć jestem Polką, z tą wyspą czuję się związana już od 14 lat - mówiła w Czwórce biegaczka Dagmara Scholz. - Dzięki tej dyscyplinie sportu zaczęłam się lepiej czuć, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Pomysł na wyzwanie pojawił się jednak dopiero półtora roku temu, gdy trenowałam podczas wakacji na Sycylii. Potem wszystko potoczyło się już bardzo szybko.

Jak przygotowywała się do swojego wyczynu? - Trasę opracowywałam przez pół roku, używając map satelitarnych. Chcieliśmy ułożyć ją tak, by przebiegała jak najbliżej linii brzegowej wyspy - wspominała Dagmara Scholz.

Bieganie po wyspie, w terenie to nie to samo, co bieganie po ulicach miast. Skaliste wybrzeże, przez które trzeba przebrnąć, to hardcore. Podczas biegu miałam kilka bardzo trudnych momentów Daga Scholz

Na co dzień prowadzi działalność w branży beauty oraz jest trenerem personalnym, jest też autorką bloga i projektu Great Sicilian Escape. Pasjonuje się dietetyką i układa jadłospisy według zasady "clean eating". Jak Dagmara Scholz biegnąc dookoła Sycylii, pomagała potrzebującym? I czego w bieganiu boi się najbardziej? Co przydarzyło jej się w jednym z rezerwatów przyrody, jak biega się podczas powodzi i jak na polską biegaczkę reagowali włoscy kierowcy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Dagmara "Daga" Scholz (biegaczka, trenerka personalna, blogerka) 

Data emisji: 8.12.2018

Godzina emisji: 10.11

kd/pg

Czytaj także

Ultramaraton w Karkonoszach. Spróbuj swoich sił zimą

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 14:56
Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego – to propozycja dla tych, którzy kochają bieganie, góry, ale i mroźną zimową aurę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak biegać zimą? W nausznikach, ale nie w swetrze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 12:00
- Koszula termiczna, cienka kurtka i wygodne buty wystarczą. Zakładanie na siebie ciężkiego ubrania nie poprawia kondycji, za to naraża nas na infekcje  - przekonują Anna Smolińska i Anna Szlendak, organizatorki Biegu Zająca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

7xŚlęża. Pokonane kilometry i nałóg

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:00
Plenerowa audycja "Rozbieganych" nadaje prosto ze Ślęży, gdzie w pierwszy weekend grudnia odbywał się bieg 7xŚlęża. 
rozwiń zwiń