7xŚlęża. Pokonane kilometry i nałóg

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 17:00
Plenerowa audycja "Rozbieganych" nadaje prosto ze Ślęży, gdzie w pierwszy weekend grudnia odbywał się bieg 7xŚlęża. 
Audio
  • 7xŚlęża. Sudecki bieg po zdrowie (Rozbiegani/Czwórka)
Karina Terzoni, Hubert Kwaśniewski
Karina Terzoni, Hubert KwaśniewskiFoto: Karina Terzoni/Czwórka

- Pada śnieg i jest zimno, ale trudne warunki nie przeszkadzają uczestnikom 7xŚlęża wziąć udział w ponad 70 km biegu. To bieg o podwójnym znaczeniu. To impreza sportowa i jednocześnie urodzinowa. Hubert Kwaśniewski, organizator biegu świętuje siedem lat swojej trzeźwości - relacjonowała Karina Terzoni.

- Założenie tego wydarzenia jest proste. Co roku świętuję kolejne miesiące swojej trzeźwości. Siedem lat temu, 27 listopada odstawiłem używki, które mnie rujnowały. Jestem związany ze środowiskiem biegowym i postanowiłem, że to będzie mój sposób na uczczenie nowego życia - wyjaśniał rozmówca Kariny Terzoni.

- Bieganie daje upust negatywnym emocjom, pozwala się oczyścić. Z każdym problemem możemy sobie poradzić, kiedy głowa wolna jest od negatywnego myślenia, a to możemy osiągnąć biegając - dodawał.

Jak wygląda trasa biegu 7xŚlęża? Co sprawia, że jest zróżnicowana? Dla kogo są zimowe biegi górskie? W audycji rozmawialiśmy także z uczestnikami biegu: Wojciechem Fijałkowskim - pedagog i dyrektorem Ośrodka Leczenia Uzależnień Monar, ultramaratończykiem oraz Rafałem Bielawą i Anną Kącką - uczestnikami biegu.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Hubert Kwaśniewski, organizator biegu, związany z grupą SiłaOgra.pl); Wojciech Fijałkowski - pedagog i dyrektor Ośrodka Leczenia Uzależnień Monar; Rafał Bielawa; Anną Kącka - uczestniczka.

Data emisji: 1.12.2018

Godzina emisji: 10.11

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Woźniak. Co jada smakosz na trasie maratonu?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 14:00
 - Najlepiej karmią maratończyków w Mediolanie. Co prawda nie było parmezanu, szynki parmeńskiej i proseco, za to organizatorzy serwowali pyszne pomarańcze z Sycylii - opowiada kucharz i biegacz Tomasz Woźniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieliszew - wizytówką tego miasta jest sport

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:00
Wieliszewski Crossing to całoroczny cykl imprez sportowych. - Zaczynamy zimą. Cztery pory roku spędzamy w różnych częściach naszej pięknej gminy. Kolarze i biegacze stają przed wyzwaniem pokonania coraz trudniejszych tras - opowiadał wójt Wieliszewa Paweł Kownacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak biegać zimą? W nausznikach, ale nie w swetrze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 12:00
- Koszula termiczna, cienka kurtka i wygodne buty wystarczą. Zakładanie na siebie ciężkiego ubrania nie poprawia kondycji, za to naraża nas na infekcje  - przekonują Anna Smolińska i Anna Szlendak, organizatorki Biegu Zająca.
rozwiń zwiń