Dookoła świata szlakiem aktywności sportowych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 12:16
 Jacek Śledziński i Hanna Bora w roczną podróż dookoła świata śladami aktywności sportowych wyruszyli w 2016 roku. Do kraju wrócili po 3 latach, co ich tak długo zatrzymało w świecie? 
Audio
  • Jacek Śledziński i Hanna Bora opowiadają o swojej sportowej podróży dookoła świata (Czwórka/Rozbiegani)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Kalamurzing

Jacek Śledziński i Hanna Bora to podróżująca i biegowa para. Na spotkanie z Kariną Terzoni spóźnili się dwa lata, bo o tyle przedłużyła się ich podróż. Wszystkie swoje wrażenia opisują na swoim profilu. W Czwórce podzielili się częścią wrażeń z podróży. 

- Przed podróżą ja pracowałem w sporcie, byłem managerem rożnych drużyn, kocham sport - przyznaje Jacek Śledziński.- Chciałem podczas tej wyprawy połączyć pasję podróżowania i miłość do sportu. Hania również lubi aktywności, trekkingi, góry. Fajnie się to zgrało i stąd ten pomysł - dodaje. 

Czwórkowi goście, obok znanych dyscyplin sportowych zetknęli się z tymi mniej popularnymi. W Tajlandii był to boks tajski, w Indiach kabaddi, a w Nikaragui zjazd na desce z Wulkanu. 

- To była atrakcja. Na początku wydawało nam się, że jest to atrakcja przereklamowana, że na pewno nie da się zjechać szybko - wspomina Hania Bora. - Okazało się, że podczas tego zjazdu można rozwinąć dużą prędkość. To atrakcja wyjątkowa, nietypowa, to super zabawa, ale trzeba uważać - dodaje. 

Trzy lata w podróży obfitowały w liczne przygody. Podróżnicy przywieźli ze sobą wspaniałe wspomnienia. Jakie wrażenie robi nocny widok na dwa wulkany? Jak się spakowali w podróż dookoła świata? Jakie sporty ich zaskoczyły i jakie nowe dyscypliny trenowali? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Jacek Śledziński i Hanna Bora (Śledź nas)

Data emisji: 19.07.2019

Godzina emisji: 10.07

pj

Czytaj także

Wspinaczka w strojach ludowych i ekstremalny berek. Śladami sportu na świecie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 12:00
Rzucili wszystko i wyjechali w podróż dookoła świata. Hanna Bora i Jacek Śledziński podróżują śladami... sportów narodowych w krajach, które odwiedzają. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Bereznowska - pierwsza Polka na Badwater 135

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 11:00
Badwater 135 to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Rozgrywany jest latem na dystansie 217 km (135 mil) w Dolinie Śmierci w Kalifornii. W tym roku, jako pierwsza Polka, wystartuje w nim gość Czwórki, Patrycja Bereznowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julita Kotecka i Paweł Nerek o tym, jak biegać po pustyni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 14:50
- Przygotowując się do biegu na pustyni trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie pustynnego terenu oraz ekwipunek, z którym zazwyczaj nie trenuje się na co dzień - radzą Julita Kotecka-Nerek i Paweł Nerek z Fitbodies.pl.
rozwiń zwiń